Tak mluví sousedé o ženě, která leží na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze. Společně s ní tam po středečním výbuchu plynu v bytě v Sušici skončil i soused, který se pokoušel opravit propanbutanovou láhev.
„Slyšela jsem hroznou ránu. Nejprve jsem si myslela, že se nám něco stalo s komínem, pak jsem se ale podívala naproti do baráku a viděla jsem vybíhající zakrvácené lidi,“ vypráví žena, která bydlí přímo naproti domu v ulici Pod Kalichem, kde k neštěstí došlo.

Na místo vyrazili i profesionální hasiči ze Sušice, kteří si na pomoc přizvali kolegy z dobrovolných hasičských sborů ze Sušice, Kolince a Milínova. „Zhruba po 20 minutách jsme měli požár, který se rozšířil do dvou místností, pod kontrolou,“ uvedl velitel zásahu Jaroslav Uldrych ze sušických profesionálních hasičů. Kvůli nadýchání se kouřových zplodin musel být z vedlejšího bytu vyveden jeden z nájemníků. Ostatních sedm bytů nebylo nijak poškozeno. To, že není objekt porušen, potvrdil i přivolaný statik. Na místě zůstali až do včerejšího rána městští strážníci a členové SDH Sušice.

V nemocnici stále zůstávají matka i se svými čtyřmi dětmi ve věku 9, 12, 14 a 15 let a také jejich soused. „Zda skutečně byla příčinou výbuchu propanbutanová láhev, se stále vyšetřuje,“ potvrdil včera Karel Fořt z okresního policejního ředitelství v Klatovech.
Objekt je v Sušici přezdíván jako dům hrůzy a žijí zde sociálně slabé rodiny. Hasiči sem za poslední dobu jeli už podruhé. Nedávno se tady kouřových zplodin nadýchala a následně zemřela starší žena.