„Z domu odešla v úterý po šestnácté hodině po předchozí hádce se svým manželem, který odjel do Nýrska. Žena řekla při odchodu dalšímu členu rodiny, že jde do lesa a bere si léky. Rodina ji hledala i v okolí, ale bez výsledku, a tak její manžel vše oznámil policii ve středu dopoledne,“ řekla Deníku klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Poté se rozběhlo standardní pátrání. Policie prověřila, zda se žena nenachází v nemocnici nebo zda nebyla ošetřena u svého lékaře, a policejní psovod se služebním psem prozkoumal terén od domu v Zelené Lhotě k přehradní nádrži. Přitom byly na polní cestě nalezeny stopy obuvi, které byly staré asi pět až šest hodin.

„Hlídka policie zintenzivnila pátrání v okolí. Při pátrání byl dotázán místní muž, který sdělil podle podoby pohřešované, že tuto viděl v 15.30 hodin, když se potácela u oplocení jeho domu.

V lesním porostu ve stráni nad silnicí Zelená Lhota směr Hamry byla hlídkou policie po dalších deseti minutách objevena žena, která odpovídala popisu pohřešované, ale ležela v bezvědomí a policisté kontrolovali životní funkce do příjezdu zdravotní služby,“ dodala Ladmanová. „Žena byla obluzena léky, ale nebyla ve vážném stavu. Ošetřili jsme ji a odvezli na internu klatovské nemocnice,“ uvedla pracovnice záchranné služby.