S úsměvem na tváři odcházel včera od klatovského soudu 36letý Jaroslav J., jeden z bratrů zvaných Kominíci. Ačkoliv musí dnes nastoupit ke čtyřměsíčnímu trestu do věznice s ostrahou, radost mu udělal rozsudek, v němž mu soudce Jaromír Veselý výši původního trestu potvrdil, ale nezpřísnil.
„Za trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu dostal obžalovaný vloni v prosinci čtyřměsíční trest ve věznici s ostrahou. Odvolání krajský soud zamítl a rozsudek potvrdil. Výkon trestu byl ale odložen do 10. května 2007,“ vysvětlil soudce Veselý.
A tak se včera znovu u soudu hovořilo o události, k níž došlo přesně před rokem v herně – baru Bouchalka. Jaroslav J. tam měl za přítomnosti svého bratra Vladimíra napadnout číšníka Tomáše R. a způsobit mu ranou pěstí do obličeje otoky a podlitiny. „Byl jsem hodněkrát trestaný a většinou to byla chyba z mé strany, ale tentokrát se cítím jako poškozený. Já jsem byl ten zmlácený a napadený, mrzí mě, že jsem do toho baru vůbec lezl,“ hájil se u soudu obžalovaný.
Ani on totiž nevyšel z potyčky bez šrámu. Přivolaná záchranka mu musela ošetřit tržnou rámu na hlavě. Konflikt přijely urovnat hlídky městské policie i z obvodního oddělení. Ale ani muži zákona se při včerejší výpovědi u soudu neshodli v tom, kdo pranici vyprovokoval. „Když jsme přijeli na místo, obžalovaný ležel u kolečníkového stolu a krvácel na hlavě. Jeho bratr zrovna dostal epileptický záchvat,“ vypověděl jeden ze zasahujících policistů. „Napadený Tomáš R. měl na zádech modřinu, ale nevím, kdo mu ji udělal, to by byla spekulace,“ dodal. Podle obou policistů se výpovědi svědků po incidentu značně rozcházely. Někteří totiž tvrdili, že bratři chtěli jen výhru z automatu a číšník jim arogantně odpovídal.
Rozsudek nabyl ještě v soudní síni na právní moci, protože Jaroslav J. i státní zástupkyně se vzdali odvolání.