„Odvolali jsme se, což znamená, že nezačneme jezdit, než se odvolání vyřeší,“ potvrdila Deníku ředitelka autobusové dopravy SA Ivana Kašická. Odvolání je založené na připomínkách k rozsahu časových omezení, která vydává Plzeňský kraj a pro dopravce jsou závazná. „Omezení, kdy žluté autobusy nesmějí vyjet, jsou téměř po celý den,“ řekl Deníku už dříve Ivo Milec z pražského magistrátu, který povolení pro SA vyřizuje.

To potvrzuje i Kašická, podle níž je zásah do časů tak zásadní, že by jim z plánovaného jízdního řádu zbylo jen několik málo spojů nepravidelně roztroušených v průběhu celého dne. Plzeňský kraj tvrdí, že pouze požadoval posunutí časů, které se přesně shodovaly s odjezdy vlaků.

Podle Kašické ale ještě není vše ztraceno, po hejtmanství nyní SA požaduje vysvětlení, proč v časech, kdy žluté autobusy vyjet nesměly, mohou trasu mezi Plzní a Klatovy brázdit autobusy jiného soukromého dopravce – společnosti VKJ. „Zajímá nás, proč je tento dvojí metr, podmínky by přece měly být stejné,“ tvrdí zástupkyně SA. Podle vysvětlení od kraje se bude odvíjet další postup – buď se Student Agency stáhne a žluťásci nevyjedou, nebo bude požadovat stejné podmínky pro VKJ i pro sebe a pokusí se na trasu dostat i za cenu dalších sporů.

Mezi Plzní a Klatovy nyní jezdí dva dopravci – ČSAD Plzeň, která je dotovaná krajem, a společnost VKJ Vratislava Štáhlicha. Mezi Klatovy a Prahou jezdí v současnosti jediná společnost.