Nyní čelí obžalobě ze zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a kvůli výši škody jí hrozí až deset let vězení.

Povolná dodávala na objednávku palety, které poté fakturovala. „V úmyslu zkrátit stát na dani z přidané hodnoty (DPH) nezaúčtovala faktury v celkové hodnotě 173 milonů korun a finanční úřad jí na základě toho vyměřil o 29,8 milionu korun nižší daň," uvedl Hrbotický.

Povolná, která pracuje jako zámečnice, což dělala i v době, kdy podnikala, nyní škodu splácí. Z astronomicky vysoké částky však zatím uhradila zhruba pouhé jedno procento dluhu.

„Najala jsem si účetního, který měl všechny pravomoci," uvedla Povolná s tím, že co se týče daní, bylo vše v jeho rukou. „Podával přiznání, vše také podepisoval. V roce 2013 mi volali z finančního úřadu kvůli těm daním. Účetní mi ale tvrdil, že vše je v pořádku. Já jsem vůbec neměla potuchy, že se DPH neodvádí. Z mé strany to nebylo úmyslné," hájila se před soudem.

V podnikání figuroval také Povolné bývalý manžel František, který obchody dojednával a také měl přístup na účet. Zajímavostí je, že dvojice byla v dubnu 2014 u Okresního soudu Plzeň-město odsouzena kvůli tomu, že správně nevedla účetnictví ve firmě s autodopravou. Povolnou za to soud potrestal podmínkou.

Hlavní líčení pokračuje 
v dalších dnech.