Muže potrestal za způsobení požáru v garážích pod luxusním františkolázeňským hotelem Harvey. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Kladívko sice trest přijal, státní zástupce si však ponechal lhůtu pro podání odvolání.

K incidentu došlo loňského 3. srpna po šesté hodině ráno. Kladívko chtěl podle svých slov garážemi pouze projít, pak jej ale zaujala zaparkovaná Škoda Octavia a zkoušel, zda není otevřená. Když zjistil, že auto je zamčené a dovnitř se jen tak nedostane, chtěl si prý aspoň zapálit cigaretu. „Já vím, že jsem si zapálil a prostě to tam začalo hořet," řekl. To, jak vlastní požár způsobil, si nevybavuje. Před soudem pak prohlásil, že je idiot a několikrát zopakoval, že všeho lituje.

V garážích shořelo BMW za více než jeden milion korun, v němž bylo navíc uskladněné nákladné vybavení na golf. Od BMW chytla i vedle stojící Toyota Hybrid za téměř čtyři sta tisíc korun. Plameny pak částečně poničily i zaparkovanou octavii. Kvůli masivnímu požáru hasiči museli evakuovat tři desítky hotelových hostů. Škoda, která hotelu vznikla, se i s následnou sanací vyšplhala na tři miliony korun. Podtrženo sečteno, Kladívko způsobil celkovou škodu za téměř pět milionů korun (součet původně přesahoval pět milionů korun, nově přizvaný znalec jej však ponížil, pozn. red.). Obžalovaný nyní musí více než tři miliony korun uhradit, o zbylých nárocích poškozených zřejmě ještě rozhodne soud.

Už během vyšetřování vyšlo najevo, že Kladívko vše spáchal pod vlivem alkoholu a pervitinu, což zkombinoval ještě s rivotrilem, což je lék na epilepsii.

Muž má za sebou bohatou kriminální minulost, trestaný byl u nás a v Německu, a to za loupež, krádež a ublížení na zdraví.