Přes deset let provozovala protialkoholní stanici v Plzni na Slovanech společnost Městská poliklinika Plzeň. Krajští radní nyní rozhodli o novém provozovateli, kterým bude pro tento a příští rok Záchranná služba Brdy. Místo záchytky se nezmění, i nadále bude sídlit v poliklinice ve Francouzské ulici.

Do prvního výběrového řízení s objemem zakázky 20 milionů korun bez DPH, které kraj vyhlásil loni, se přihlásil jeden dodavatel s nevyhovující nabídkou.

„Bylo nutné vyhlásit veřejnou zakázku podruhé, a to s prodlevou s ohledem na komplikace v souvislosti s podzimními krajskými volbami. V druhém vyhlášení zakázky s objemem 19 166 167 korun, což odpovídá plnění za 23 měsíců, byl vybrán a krajskou radou schválen jediný přihlášený zájemce, Záchranná služba Brdy,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje Alena Marešová.

Lednový provoz protialkoholní stanice byl operativně vyřešen zvláštní smlouvou. Z té vyplývá, že Záchranná služba Brdy, sdružení pro záchranu osob a materiálu v terénních podmínkách a poskytování první pomoci, z. s. provozuje stanici už od ledna tohoto roku.

Za vyšetření a následný pobyt na záchytné stanici bude od vyšetřených osob nadále vybírán poplatek 4 500 korun.