Jednačtyřicetiletý Radek F. nepůjde do vězení za pokus o znásilnění, kterého se měl vloni v listopadu dopustit na své bývalé družce v jejím bytě v Holubči. Ženu zde měl násilím nutit k orálnímu sexu.

Senát domažlického soudu včera překvalifikoval trestný čin na přestupek, který postoupil přestupkové komisi města Hostouň.
„Jedná se o spor mezi dvěma partnery. Výpovědi obžalovaného a poškozené stojí proti sobě a nelze přesně zjistit, co se mezi nimi za dveřmi bytu skutečně stalo. Jednání obžalovaného tedy nelze posuzovat jako trestný čin," řekl předseda senátu Milan Anderle.

Usnesení soudu není pravomocné, protože státní zástupkyně, která pro Radka F. navrhovala až tříletou podmínku, si podala stížnost.

Obžalovaný Radek F. byl za pokus o znásilnění ohrožen až desetiletým vězením. Pomohly mu odborné posudky znalců.

Zatímco on podle znalců netrpí žádnou psychickou poruchou ani sexuální deviací, pouze se v době incidentu nedokázal vyrovnat s rozpadem vztahu, neboť k družce poutal obrovské citové a sexuální pouto, ona je osobou s jednoduchým chápáním a impulzivním jednáním. Znalci nevyloučili, že mohla svého expřítele nejdřív vyprovokovat a pak se zalekla osobního kontaktu a dala se do boje.

„Ke obžalovanému cítí obrovskou nenávist," řekla znalkyně Blanka Šestáková.