Za nevyjeté spoje je od středy 15. července pokutován nový dopravce Arriva, který od poloviny června převzal od společnosti ČSAD autobusovou dopravu v Plzeňském kraji. Dopravce se od počátku potýkal s nedostatkem řidičů, kteří hromadně onemocněli, a musel je tak nahradit jinými z ostatních regionů. Šoféři pak bloudili a spoje nabíraly zpoždění, některé nevyjely vůbec.

Podle ředitelky Plzeňského organizátora veřejné dopravy (POVED) Zdeňky Kmochové se ve středu v ranní špičce situace oproti předchozím dnům zlepšila. „Nevyjely dva spoje,“ informovala.

Od 15. července tak bude dle smlouvy Arriva pokutovaná. „Sankce je tisíc korun za neujetý kilometr,“ doplnila Kmochová s tím, že nejhorší situace byla v uplynulých týdnech na jižním a severním Plzeňsku. „Tam se totiž uskutečnilo nejvíce změn. Okresy Tachov, Domažlice a Klatovy jsou téměř bez problémů,“ řekla Deníku ředitelka.

Arriva v kraji vypraví za den přes tři tisíce spojů. Minulý týden ale musela kvůli nedostatku řidičů zrušit zhruba tři desítky spojů denně.