Ke smrtící střelbě došlo před obcí Chrást, kde se sešel 64letý podnikatel Jindřich Lemon s 46letým Reném Č. a začali spolu hovořit.

Po rozpravě obou mužů pak došlo ke střelbě. „Obviněný měl na poškozeného několikrát vystřelit legálně drženou střelnou zbraní, přičemž poškozený zraněním na místě podlehl a vůz se následně s tělem oběti samovolně rozjel do příkopu. Poté se střelec ukryl v budově a na místo vyjela zásahová jednotka," popsala průběh střelby minulý týden policejní mluvčí Jana Tomková.

Protože si někteří projíždějící řidiči mysleli, že se jedná o dopravní nehodu, u automobilu zastavili. „Viděli, že je otec zraněný, a dávali mu první pomoc. Pak se tam vrátil ten vyšinutý kripl a zeptal se, jestli táta dýchá. Ostatní si mysleli, že je to asi jeden z dalších projíždějících řidičů, a řekli mu, že zřejmě asi žije. On vytáhl pistoli a ještě dvakrát do něj střelil," řekla Právu, jenž přišel s informací jako první, dcera zavražděného muže Lucie Lemonová.

Dotyčný se pak skrýval v domě svého otce, kde společně s ním bydlel. Policie, která zatím nechce k případu uvolňovat další informace, místo krátce obléhala. Střelce nakonec zadržela zásahová jednotka a převezla na polikliniku na Denisovo nábřeží. Odtud pak putoval na policii, kde ho čekal výslech.

Přesně před týdnem byl muž vzat do vazby. „Bylo zahájeno jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy," dodala mluvčí Tomková.

Zastřelený podnikatel 64letý Jindřich Lemon v minulosti organizoval rozsáhlé krádeže starožitností z kostelů. Jako hlava gangu byl tuto činnost také odsouzen. Kriminální minulost má i střelec, rozhodně se nejedná o osobu policii zcela neznámou.