Plzeň zahrozila už v první minutě, kdy Hrošovský poslal dopředu Ďuriše, který by šel sám na brankáře Buchtu, jenže sudí akci zastavil pro domnělé ofsajdové postavení plzeňského útočníka. Televizní kamery však potvrdily, že se o ofsajd nejednalo.

V desáté minutě se už slovenský kanonýr Viktorie prosadil, sudí Lerch však gól po parádní akci Limberského a přihrávce Kovaříka neuznal. Podle asistenta rozhodčího přihrával Kovařík ze zámezí, jenže i tentokrát kamery potvrdily, že míč nepřešel čáru celým objemem.

Ve 25. minutě domácí Hála fauloval v šestnáctce Kovaříka a sudí Lerch bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Autor tří jarních ligových gólů Viktorie Daniel Kolář ovšem na rozdíl od zápasu se Slováckem mířil špatně, brankář Buchta směr jeho střely vystihl a bez velké námahy míč vyrazil.

V závěru prvního poločasu se domácí gólman znovu vyznamenal, když nohama reflexivně zabránil jistému gólu po střele Ďuriše.
Plzeň se vedoucí branky dočkala v úvodu druhé půle. Na pravé straně utekl Petržela a z jeho přihrávky před branku doklepl míč do sítě bývalý hráč Olomouce Tomáš Hořava.

V 58. minutě mohla vést Plzeň o dva góly. Kovařík směřoval přihrávku před branku na úplně volného Koláře, tomu však v poslední chvíli ve skluzu sebral míč z kopaček stoper Vepřek.

V 66. minutě udeřil domácí stoper Radakovič ve vzduchu loktem do hlavy Ďuriše, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Vzápětí se o vzruch postaral rozhodčí Lerch, který udělil žlutou kartu Hálovi. Pro olomouckého fotbalistu to ale byla už druhá žlutá karta v zápase a měl být tím pádem vyloučen, sudí ho však nechal hrát. Podle informací České televize byla karta udělena Vepřekovi, i když z televizních záběrů bylo zřejmé, že kartu obdržel Hála.

Plzeň hrála překvapivě v početní převaze pasivně a bez důrazu. To byla voda a na mlýn srdnatě bojujícím Hanákům, kteří mohli v závěru zápasu vyrovnat. V největší šanci domácích se ocitl sám před Kozáčikem střídající Ordoš, ale plzeňský gólman stačil rychle tělem vykrýt prostor a Ordoš mířil nad břevno.

Viktoria se strachovala o vítězství do poslední vteřiny, těsný náskok nakonec uhájila a připsala si na jaře potřetí za sebou plný bodový zisk.

Hlasy po utkání – Karel Krejčí (trenér Viktorie): „Navázali jsme na předchozí zápasy, kdy střídáme dobré momenty s horšími. Asi bychom měli předvádět lepší fotbal, ale pro nás jsou důležité nyní body. Máme devět bodů ze tří zápasů a věřím, že postupem času přijdou lepší zápasy. Škoda, že jsme zahodili penaltu. Ještě předtím tam byl jeden neuznaný gól, ale nevím, jak to tam bylo. Hráče jsem však uklidňoval, že si šanci vytvoříme. Vadí mi však, že soupeře nedokážeme dorazit a utkání zklidnit. Olomouc v závěru zápasu riskovala, naštěstí jsme přežili šanci Ordoše a zápas dotáhli do vítězného konce. Domácí ale musím pochválit, pokud budou takto pokračovat, tak by ligu měli zachránit."
Václav Jílek (trenér Olomouce): „Škoda jedné dětské chyby, kterou Plzeň zkušeně potrestala. Proti Plzni jsme předvedli strop, na který máme. Musíme však tento přístup přenést do zápasů, kde jsme my lehkým favoritem."

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0). Branka: 48. Hořava. Rozhodčí: Lerch - Paták, Fišer. ŽK: Hála, Radakovič, Ševčík, Vepřek - Limberský, Kovařík, Kozáčik. ČK: 66. Radakovič. Diváci: 5176.
Sigma: Buchta - Hála, Štěrba, Radakovič, Vepřek - Navrátil (78. Ordoš), Ševčík, Šindelář (62. Plšek), Houska (71. Chorý), Falta - Petr. Trenér: Jílek.
Viktoria: Kozáčik - Matějů, Hejda, Baránek (46. Hubník), Limberský - Petržela (72. Kopic), Hořava, Hrošovský, Kolář (81. Holenda), Kovařík - Ďuriš. Trenér: Krejčí.