Už v první minutě se dostal do velké šance Mahmutovič, který se prodral do šestnáctky, ale brankáře Křížka ani nadvakrát nepřekonal.

V šesté minutě už ale zaplněná Doosan Arena jásala. Rychlou kombinační akci v šestnáctce hostů založil Kolář, Rajtoral přihrál Petrželovi, který z prvního doteku překonal brankáře Křížka - 1:0.

Plzeň zcela ovládla hru, Jihočeši se dostávali na polovinu Viktorie sporadicky.

Blízko druhého gólu byl Pilař, kterému z pravé strany přihrál přes celou branku Petržela, jenže u vzdálenější tyče mířil do boční sítě.

Domácí se dočkali dvě minuty před přestávkou. Budějovické obraně opět utekl Petržela, nejlepší hráč na hřišti, posunul míč k Mahmutovičovi a z jeho přihrávky Kolář překonal gólmana hostů.

V úvodu druhé půle se dostali do šance poprvé hosté, Varadi vščak před brankou netrefil míč.

Pak ale spustila Viktoria kanonádu. Petržela zastavil akci soupeře, Pilař si pohrál s Novákem a připravil gól Mahmutovičovi jako na zlatém podnosu. Bosenský forvard poslal snadno míč do odkryté branky a připsal si první ligový gól v dresu Viktorie – 3:0.

V 58. minutě pronikl Rajtoral až před branku hostů, obrana soupeře čekala spíše zpětnou přihrávku, jenže obránce Viktorie napálil míč neomylně pod břevno – 4:0.

Viktoria neměla stále dost, o tři minuty později Vaněk střelou z přímého kopu přes zeď překonal Křížka – 5:0.

V 71. minutě stáhl trenér Koubek ze hřiště Vaňka a na trávník poslal za velkého aplausu deseti tisíc diváků Pavla Horvátha.

Gólový účet zápasu uzavřel v 90. minutě bombou z voleje střídající Hořava – 6:0.

"Jsme rádi, že se nám vstup podařil. Navíc se to povedlo výkonem, na kterém nemohu hledat moc nedostatků. Je to důležitý výsledek k tomu, abychom získali potřebné sebevědomí," komentoval vydařený úvod jarní části sezony trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.

"Neberu to tak, že bychom soupeřům vyslali nějaký signál, my si hledíme jen sami sebe. Při vší ústě k Budějovicím víme, že přijdou těžší zápasy. Proto to nepřeceňuji," dodal kouč Západočechů.

Trenéru Českých Budějovic Luboši Urbanovi se utkání hodnotilo mnohem hůře. "Je to tak, takový zápas se hodnotí těžce, byl to výprask," konstatoval smutně kouč Jihočechů.

"Taktika nám vydržela poločas, nechtěli jsme hru otvírat, ale po gólu do kabin se nám to rozpadlo. Nakonec to byl koncert domácích, my jim to ale usnadnili," uvedl Luboš Urban.

Viktoria Plzeň – Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0). Branky: 6. Petržela, 43. Kolář, 52. Mahmutovič, 58. Rajtoral, 61. Vaněk. Rozhodčí: Příhoda – Hock, Vlasjuk. ŽK: Novák, Škoda. Diváci: 10 217.
Viktoria: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Vaněk (71. Horváth), Hrošovský – Petržela, Kolář (75. Hořava), Pilař – Mahmutovič (77. Chramosta). Trenér: Koubek.
České Budějovice: Křížek – Janotka, Lengyel, Novák, Hanzlík – Benát, Kladrubský (85. Hála) – Linhart, Škoda, Varadi – Kalod (67. Funda). Trenér: Urban.