Tři dny po domácí porážce 1:4 v odvetě třetího předkola Ligy mistrů od FC Sport Bukurešť zvedli fotbalisté Viktorie Plzeň hlavu a vydřeli ve druhém ligovém kole v Jablonci výhru 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil už v jedenácté minutě zápasu stoper Tomáš Hájek.

Západočeši nastoupili oproti zápasu s Bukureští se dvěma změnami v sestavě – Bolka nahradil v brance Hruška a v záloze místo Petržely nastoupil od začátku Zeman.

Plzeň začala v Jablonci svižně a už v jedenácté minutě se radovala z vedoucí branky. Kopic centroval skoro od postranní čáry a míč před brankou lehce tečoval do sítě Hájek.

Plzeň držela míč a v poli měla navrch. A přišly i další šance. Ve 36. minutě napřáhl v rohu šestnáctky ke střele Kolář a balon se odrazil od tyče.

V závěru prvního poločasu měl dobrou příležitost Krmenčík, který na konci přesné kombinační akce pálil z voleje nad břevno.

Stejný hráč měl velkou šanci v úvodu druhé půle – Zeman poslal přesný centr před branku, Krmenčík ve skluzu vystřelil, ale gólman Hrubý skvělým zákrokem zabránil jistému gólu.
Jablonec se postupně probral, zjednodušil hru, zlepšil pohyb a dostal Viktorii pod tlak. S nebezpečnými a tvrdými střelami Doležala a Diviše si však brankář Hruška poradil.

V závěru zápasu Jablonec otevřel hru a všechny síly vrhl do útoku. V 90. minutě na to málem doplatil, když po bleskovém protiútoku poslal před branku parádní centr Zeman, Hrošovský trefil prudkou hlavičkou tyč a Bakošovu dorážku zblokoval jablonecký obránce nad břevno. Plzeň už těsnou výhru uhájila.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1). Branka: 11. Hájek. Rozhodčí: Královec - Paták, Hájek. ŽK: Kubista, Mihálik, Trávník - Živulič, Kolář, Zeman, Hruška. Diváci: 3870.

Jablonec: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman, Hanousek - Diviš (82. Mehanovič), Trávník, Kubista, Zelený - Mihálik - Doležal. Trenér: Klucký.

Viktoria: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek (60. Petržela), Havel - Živulič, Hrošovský - Kopic, Kolář (76. Hořava), Zeman - Krmenčík (87. Bakoš). Trenér: Vrba.