První nebezpečnou střelu zápasu vyslal ve 12. minutě Hrošovský, jeho bombu k tyči ale Fryšták vyrazil.

V 17. minutě měla Viktoria stoprocentní šanci. Po centru Kovaříka se před brankou hostů ocitl Rajtoral, napálil však jen tělo gólmana Fryštáka.

Vzápětí měli obrovskou šanci Bohemians. Zasloužil se o ni domácí obránce Limberský, který ´namazal´ hostujícímu Shickovi, toho však naštěstí pro Plzeň vychytal skvělým zákrokem brankář Kozáčik.

Šance se střídaly v rychlém sledu, další měla Viktoria. Kovařík zakroutil centr na zadní tyč a Hubníkovu teč hlavou odvracel obránce Čögley z brankové čáry.

V minutě se zaplněná Doosan Arena dočkala. Kovařík poslal zpětný centr před branku a Ďuriš zblízka překonal Fryštáka - 1:0.
V předposlední minutě odpustil hostům sudí Kocourek pokutový kop. Rajtoral si v šestnáctce chytře obhodil Proška a obránce Bohemians jej tělem srazil, rozhodčí však jeho zákrok jako penaltový neposoudil.

V nastaveném čase první části hry mohl podruhé opět po přihrávce Kovaříka skórovat Ďuriš, jenže tentokrát selhal a mířil vedle.
Trenér Viktorie Karel Krejčí nechal o přestávce v kabině Limberského a na hřiště poslal Petrželu.

A byl to dobrý tah. Rychlonohý záložník dělal obraně hostů velké problémy. V 56. minutě utekl po pravé straně, přihrál před branku Ďurišovi a slovenský kanonýr vstřelil svůj druhý gól v zápase – 2:0.

Viktoria dostávala soupeře čím dál více pod tlak a výsledkem byly další příležitosti. V 68. minutě se Kovařík probil až před gólmana, ale Fryšták, nejlepší hráč Pražanů, zabránil skvělým zákrokem jistému gólu.

Trenér hostů Roman Pivarník sáhl v záběru zápasu k nezvyklému tahu, vystřídal najednou tři hráče. Kýžený obrat to však hostům nepřineslo, Viktoria si dvoubrankový náskok bez problémů pohlídala.

Zápas měl charitativní rozměr. Fotbalisté Viktorie nastoupili do utkání v rámci projektu ´Plzeňským hrdinům, aneb hrajeme s Viktorkou´ se změněnými jmenovkami na dresech, když na zádech měli jména jedenácti osobností Plzeňského kraje. Byli mezi nimi například hasič, který zachránil život kolegovi, policistka či handicapovaní fanoušci Viktorie.

Hlasy po utkání - Karel Krejčí (trenér Plzně): "Jsem spokojený, že jsme utkání vítězně zvládli. Myslím, že i po velmi kvalitním výkonu. Trochu jsme měli z Bohemky respekt, věděli jsme o té její sérii, ale dobře jsme se na ni připravili. Kromě chyby Limberského v první půli, kdy tam namazal Schickovi a podržel nás Kozáčik, jsme měli zápas pod kontrolou. Pomohl nám vedoucí gól a ještě do přestávky jsme měli loženku. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali, druhým gólem z brejku jsme pojistili vedení a pak jsme to pohlídali. Měli jsme i další šance, jen škoda, že jsme to vítězství nezvýraznili. Myslím, že výkon jde nahoru a jsem rád, že i Ďurišovi to tam napadalo. Góly mu pomůžou. Koukám jen na nejbližší zápas. Když budeme zvládat své zápasy, trošku možná pod tlak dostaneme i týmy pod námi, které nás stíhají. Když vyhrajete deset zápasů v řadě, je to dobrá vizitka. Ve hře je ale ještě strašně bodů, ještě to bude hrozně těžké. Jak druhý poločas s Příbramí, tak zápas s Bohemkou snesl přísnější měřítka. Rádi bychom na to navázali v dalších zápasech."

Michal Ďuriš (střelec obou branek): " Jsem moc rád, že jsem dal dva góly. Připsali jsme si důležité vítězství, Bohemka chtěla hrát fotbal a rozhodně nebyla odevzdaným soupeřem. Pprezentovala se velmi dobrým výkonem, ale my jsme ukázali naši sílu a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Máme už deset výher v řadě, což je to skvělé. Snad tu sérii natáhneme co nejvíce a bude nám to stačit k tomu, abychom po sezoně mohli slavit zisk titulu."

Roman Pivarník (trenér Bohemians): "Jeli jsme do Plzně samozřejmě s tím, že rozdíl mezi oběma kluby je obrovský. Snažili jsme se hrát aktivně s rychlým přechodem do útoku. Presink se nám v úvodu dařil, dokázali jsem se dostat do stoprocentní šance, bohužel ji Patrik Schick neproměnil. Zvlášť s takovým soupeřem jako Plzeň ji musíte proměnit. Je škoda, že jsme si nepohlídali situaci při prvním gólu, která pro nás byla složitá, protože Dan Krch byl vykázaný ze hřiště při protiútoku soupeře. Stoper nám tam chyběl, zasouval se tam Michal Švec a ten zase chyběl na bránění hráče za zády našich obránců. Ze zpětné přihrávky padl gól. Hráli jsme aktivně dál, bohužel jsme si v druhém poločase nepohlídali rychlý protiútok. Zápas jsme odehráli se ctí, hráli jsme hodně náročně a musíme se připravit na příští domácí utkání."

Viktoria Plzeň – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0). Branky: 36. a 56. Ďuriš. Rozhodčí: T. Kocourek – R. Kotík, R. Hájek. ŽK: Hejda, Rajtoral, Petržela – Krch, Mosquera, Hubínek. Diváci: 10 365.

Viktoria: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník, Limberský (46. Petržela) – Hořava, Hrošovský – Rajtoral, Kolář (79. Vaněk), Kovařík – Ďuriš (86.Holenda). Trenér: Krejčí.
Bohemians 1905: Fryšták – – Čögley, Krch, Šmíd, Prošek – Švec – Čížek (85. Acosta), Hubínek, Jirásek (85. Mikuš), Mosquera – Schick (86. Akulinin). Trenér: Pivarník.