Viktoria vyhrála první poločas brankou Krmenčíka, další gól přidal ve druhé půli Petržela, hosté už jen snížili v závěru Vaněčkem.

Západočeši vybojovali už pátý titul za posledních osm sezon. Navíc si na podzim zahrají základní skupiny Ligy mistrů a získali tím i pohádkovou odměnu 380 milionů korun.

Do sestavy Viktorie se pro utkání s Teplicemi po karetním trestu vrátili Hubník s Havlem, trenéru Pavlu Vrbovi naopak stále chybí zranění obránci Hejda s Limberským.

V týmu Teplic, které vede bývalý hráč Plzně Daniel Šmejkal, nastoupila hned pětice hráčů, jenž v minulosti oblékali dres Viktorie – Hora, Kučera, Rezek, Čmovš a Vaněček.

První šanci zápasu měl v 15. minutě domácí Kopic, jenže míč trefil ve vzduchu holení a mířil těsně vedle teplické branky.

Ve 24. minutě vybuchla vyprodané Dosan Arena nadšením – Chorý se uvolnil v šestnáctce Teplic, poslal míč před branku a Krmenčík napálil z voleje míč do sítě – 1:0. Plzeňský útočník vstřelil svůj třináctý ligový gól v aktuální sezoně.

„Ještě jeden!“ skandovaly tribuny.

První nebezpečnou střelu na plzeňskou branku vyslali Severočeši až v předposlední minutě prvního poločasu, Kozáčik si však s prudkou přízemní ranou Kučery nadvakrát poradil.

Talent Plzeň - Karviná
Talent porazil Karvinou a zdramatizoval finále

V 55. minutě vstřelil gól plzeňský Řezník, ale branka pro ofsajdové postavení stopera Viktorie neplatila.

Vzápětí měl obrovskou šanci Kopic, ale gólman Diviš vytáhl skvělý zákrok.

V 61. minutě se už tribuny radovaly – ke křížné přízemní střele ze dvaceti metrů napřáhl Petržela a míč zapadl vedle vzdálenější tyče do sítě – 2:0.

„Šampioni, šampioni, Viktoria Plzeň!“ začal skandovat plzeňský kotel.

Radost domácím fanouškům nepokazil ani kontaktní gól Teplic, který v 85. minutě vstřelil explzeňský Vaněček.

S blížícím se koncem zápasu se stadionem ozývalo: Mistři, mistři! nebo Kluci, děkujeme! Ttribunami obíhaly mexické vlny.

Po skončení zápasu pořadatelé postavili přímo na hracím ploše pódium a za nekončícího jásotu téměř jedenácti tisíc diváků došlo k předání mistrovského poháru.

Viktoria Plzeň – FK Teplice 2:1 (1:0)

Branky: 24. Krmenčík, 61. Petržela - 85. Vaněček. Rozhodčí: Julínek – Wilczek, Podaný. ŽK: Řezník – Ljevakovič, Kodeš. Diváci: 10 911.

Viktoria: Kozáčik – Havel, Řezník, Hubník, J. Kovařík – Petržela (90. Štursa), Hořava, Hrošovský, Kopic – Krmenčík (82. Bakoš), Chorý (71. Kolář). Trenér: Vrba.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Ljevaković, Čmovš, Krob – Kodeš, Kučera – Hora (81. Šimeček), Trubač, Rezek (62. Červenka) – Vaněček. Trenér: Šmejkal.