V úvodu utkání viděla zaplněná Doosan Aréna opatrnou hru z obou stran. Tu utnul v sedmé minutě rychlý brejk plzeňských fotbalistů. Limberský vybojoval míč na levé straně a nezištně ho předal napravo rozběhnutému Kopicovi. Ten ve snaze vyřešit situaci jeden na jednoho trefil ruku Bojana Jokiče a francouzský sudí Tony Chapron zapískal pokutový kop pro Plzeň. Míč si na penaltový puntík postavil kapitán Daniel Kolář a přesnou trefou k pravé tyči nedal brankáři španělského velkoklubu šanci – 1:0.

Hosté mohli vyrovnat o chvíli později. S nebezpečnou hlavičkou Bruna Soriana po standartní situaci si ale brankář Bolek, který dostal příležitost v brance místo Kozáčika, poradil.

Žlutá ponorka si v prostřední pasáži prvního dějství vytvořila územní převahu, ale do pokutového území Viktorie se dostávala zřídka. Za zmínku stojí snad jen střela bývalého kanonýra Tottenhamu nebo Valencie Roberta Soldada, který po přituknutí agilního Bakambua jen tesně minul plzeňskou svatyni.

Ve 40. minutě se ale svěřenci trenéra Marcelina dočkali vyrovnání. Čtyřiadvacetiletý Cédric Bakambu využil nedůslednosti plzeňské obrany, udělal kličku brankáři Bolkovi a zakončil své dílo pohodlným gólem – 1:1.

V závěru prvního poločasu mohli fotbalisté Villarrealu skóre otočit. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Samu, ale trefil pouze dobře postaveného Bolka. Do šaten tak šli oba soupeři za nerozhodného stavu.

První velkou příležitost druhého poločasu si vypracovali aktivnější hosté. Nebezpečný Bakambu pelášil sám na Bolka. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy v barvách plzeňské Viktorie ho ale vychytal.

Pátý tým španelské ligy v tu chvíli ukazoval větší technickou a fotbalovou zdatnost, zatímco fotbalisté Plzně se utápěli ve vlastní nepřesnosti. Za svou pasivitu byli také zákonitě potrestáni. Po hodině hry se totiž utěšenou střelou z hranice šestnáctky trefil střídající Jonathan Dos Santos – 1:2.

Plzeňané ovšem nesložili zbraně a krásnou akcí rychle vyrovnali. Po nadýchaném centru exjabloneckého Kopice se přesnou hlavičkou prosadil v dobré formě hrající Jan Kovařík – 2:2.

Fotbalista s excelentní levačkou mohl o chvíli později rozjásat promrzlé plzeňské publikum potřetí. Střelu po Holendově centru ale dokázal jeden z obranců španělského celku zblokovat.

Posledních dvacet minut se hra přelévala ze strany na stranu a přes deset tisíc diváků vidělo atraktivní fotbal. Utkání mohl rozhodnout v 86. minutě Denis Suárez, ale vinou mírné teče jednoho z plzeňských obránců míč pořádně netrefil.

V závěrečných minutách viděli diváci dvě branky. Vedení dal Plzni Tomáš Hořava, který se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči a nechytatelnou ránou překonal brankáře Villarrealu. Hosté se ale nevzdali a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Bruno Soriano.

Plzeň tak po remíze a porážce běloruského Minsku ve Vídni 1:2 obsadila ve své skupině Evropské ligy konečné třetí místo.

FC Viktoria Plzeň – Villarreal CF 3:3 (1:1)

Branky: 8. Kolář z penalty, 66. Kovařík, 90. Hořava – 40. Bakambu, 62. Dos Santos, 90+4. Soriano. Rozhodčí: Chapron – Cano, Debart (všichni Francie). ŽK: Matějů, Kopic, Kučera, Mahmutovič - Jokič. Diváci: 10071.

Viktoria Plzeň: Bolek – Matějů, Baránek, Hejda, Limberský – Kopic (83. Petržela), Kučera, (88. Procházka) Hořava, Kolář, Kovařík – Holenda (71. Mahmutovič). Trenér: Karel Krejčí.

Villarreal CF: Barbosa – Rukavina, Musacchio, Ruiz, Jokič (43. Marin) – Samuel (56. Dos Santos), Trigueros, Bruno Soriano, Castillejo (72. Suárez) – Bakambu, Soldado. Trenér: Marcelino.