Nový trenér Miroslav Koubek poslal na hřiště stejnou sestavu jako jeho odvolaný předchůdce Dušan Uhrin v nedělním zápase v Českých Budějovicích, jen Bolka v brance vystřídal Kozáčik.

Plzeň sevřela soupeře od začátku do kleští, ale z převahy vytěžila jen sérii rohových kopů.

Hradečtí se k prvnímu protiútoku odhodlali až na konci dvanácté minuty hry.

O tři minuty už zaplněná Doosan Arena vybuchla nadšením. Hrošovský rozehrál z pravé strany doleva na Limberského a plzeňský obránce trefil parádně míč z voleje přímo do šibenice – 1:0.

Ve dvacáté minutě se domácí radovali podruhé. Brankář Kozáčik založil rychlým výhozem míče rychlou akci, na jejím konci Kolář prostrčil míč do šestnáctky rozběhnutému Chramostovi a nejlepší střelec Viktorie technickou střelou k tyči překonal hradeckého gólmana Koubka.

Růžky vystrčili hosté, dvakrát nebezpečně zaútočili, ale plzeňská obrana v čele s Kozáčikem změnu skóre nepřipustila.
Šest minut před přestávkou mohla Plzeň přidat třetí gól. Kolář se řítil sám na Koubka, chtěl ho obstřelit, ale hradecký gólman jeho úmysl vystihl a střelu stačil vyrazit na roh.

Třetí branky se Doosan Arena dočkala pět minut po přestávce. Kolář v šestnáctce centroval před branku, kde zahrál rukou hradecký Chleboun a Plzeň zahrávala pokutový kop. Penaltu bezpečně proměnil Pilař, bývalý hráč Hradce Králové.

Pak to ale zaskřípalo v defenzivě Viktorie a Hradec se dostal do velké šance, nabíhající Holeš ale mířil ve vyložené pozici zblízka těsně vedle levé tyče plzeňské branky.

Čtvrtý gól Plzně měl naopak na kopačce střídající Tecl, jenže úplně sám před Koubkem místo zpracování míč volil ukvapenou slabou střelu a hradecký gólman s ní snadno poradil.

Domácí fanoušci se čtvrtého gólu přece jen dočkali. Zařídil ho Petržela, který po centru střídajícího Kovaříka zblízka prostřelil Koubka.
Deset a půl tisíce diváků slavilo zaslouženou výhru Viktorie.

I když plzeňský kotel častoval nového kouče Viktorie v prvním poločase nezaslouženým skandováním „Koubek ven," plzeňský trenér jim odpověděl tím nejlepším způsobem - na střídačku Viktorie vstoupil vysokou výhrou.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 4:0 (2:0). Branky: 15. Limberský, 20. Chramosta, 50. Pilař z PK, 82. Petržela. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Zeman. ŽK: Čermák, Shejbal. Diváci: 10 549.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (73. Vaněk), Pilař (80. Kovařík)– Chramosta (66. Tecl). Trenér: M. Koubek.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš, P. Čermák - A. Čermák, Kotiš, Križko, Shejbal (67. Prokeš)– Dvořák (67. Malinský). Trenér: Prokopec.