Viktoria nastoupila do utkání už bez dlouholetých opor Daniela Koláře a Františka Rajtorala, kteří zamířili do tureckého klubu Gaziantepspor.

Na plzeňskou střídačku naopak usedly obě posily, Martin Zeman a albánský reprezentant Ergys Kace.

Slavia vstoupila do zápasu aktivně a vyplatilo se jí to. Ve 13. minutě si na přetažený centr u vzdálenější tyče vyskočil Škoda, vrátil hlavou míč před bránu a tam slavistický kapitán Bílek rovněž hlavou překonal obloučkem pod břevno brankáře Kozáčika – 0:1.

Plzeň inkasovaná branka nabudila, zakousla se do soupeře jako buldok a dostávala ho pod velký tlak.

A přišly i šance.

Jenže Ďurišovu ránu zblízka po centru Hubníka stačil vyrazit brankář Berkovec, stejně jako Bakošovu parádní střelu z třiadvaceti metrů.

Velkou příležitost vyrovnat měl ve 26. minutě stoper Hejda, který si naskočil na centr reprezentanta Kopice, ale byl v záklonu a mířil mimo tyče.

Tlak Viktorie sílil, Slavia nebyla schopna udržet míč na polovině domácích. V závěru prvního poločasu vypálil prudce k tyči Limberský. Berkovec, nejlepší hráč Slavie, měl s jeho jedovatou ránou velké problémy, ale nakonec dokázal natřikrát ztlumit míč ve své náruči.

Plzeň začala druhý poločas drtivým tlakem a brzy se radovala z vyrovnání. Petržela si naběhl na Hromadův centr mezi stopery Slavie, všiml si, že Berkovec je daleko z branky a obloučkem poslal míč do sítě - 1:1.

Petržela byl při chuti, jeho prudkou ránu vyboxoval gólman Slavie.

V 65. minutě šla Viktoria do vedení – Kopic obelstil van Kessela, přihrál volnému Hejdovi, který překonal Berkovce – 2:1.

Třetí gól přidal po střele hlavou střídající Krmenčík a bouřlivé ovace zaplněných tribun nebraly konce – 3:1.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 3:1 (0:1)

Branky: 48. Petržela, 65. Hejda, 86. Krmenčík - 13. Bílek. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Paták. ŽK: Hořava - Van Kessel, Ngadeu. Diváci: 11.317.

Sestavy: Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela (70. Zeman), Hromada, Hořava, Kopic - Bakoš (88. Baránek), Ďuriš (68. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Slavia: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli (69. Mešanovič), Švento - Ngadeu, Souček - Van Kessel, Hušbauer (82. Van Buren), Zmrhal (82. Mihalík) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.