VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vaneska trpí nemocí Motýlích křídel. Pomoct jí můžete i vy

Karlovarský kraj - Kromě oblečků pro Vanesku můžete hodně pomoci, když budete sbírat víčka od pet lahví

13.2.2013
SDÍLEJ:

Ani ne roční Vaneska s maminkou Markétou. Pomoci jim můžete i vy, stačí, když budete střádat víčka. Foto: archiv rodiny

Vaneska Sergejeva, která se narodila loni v dubnu, trpí nemocí „Motýlích křídel". Epidermolysis bullosa (EB) je vzácné vrozené dědičné onemocnění pojivové tkáně způsobující puchýře na kůži a sliznicích. O kůži pacientů se říká, že je křehká jako motýlí křídla proto se užívá pojem „motýlí děti".

Vanesčin příběh

Potom, co lékaři zjistili, že Vaneska trpí nemocí Motýlích křídel, skončila v nemocnici v Brně, kde ji převzali do péče specialisté. Rodiče tak mohli svou dceru vidět až po měsíci a půl. Maminka Markéta byla asi další 2 3 týdny s Vaneskou v nemocnici, aby se naučila, jak s ní zacházet a jak ji ošetřovat. Bylo to složité po psychické i fyzické stránce, zvlášť na začátku, kdy ošetření Vanesky trvalo až sedm hodin. Někdy i po tolika hodinách mohli rodiče začít s ošetřováním znovu, protože se Vanesce udělaly další puchýřky.

„Viděla jsem na vlastní oči fotky z nemocnice a pak po měsíci doma. Opravdu je Vaneska teď překrásné miminko. V nemocnici sice měla lékařskou pomoc, ale nevěnovali se jí na sto procent, nebyla tam jediná, kdo potřeboval pomoci. Ale tak, jak vypadá Vaneska teď, je přímo zázrak. Opravdu je nádherná a roste víc a víc do krásy. A to díky rodičům a darům od dobrých lidí," říká Michaela Mariela Moisesová z Ostrova na Karlovarsku, která pořádá pro Vanesku sbírku.

„Ráda lidem pomáhám, už s tím mám velké zkušenosti. Pomáhala jsem drogově závislým, prostitutkám, bezdomovcům… Z osmdesáti procent se to otočilo proti mně a bylo mi to vždy moc líto. Pak už jsem si řekla a dost, nebudu tady dělat neustále samaritánku ( jak mi říkali v práci) už jsem věřila jen málokomu," líčí Michalela. „Když jsem se dozvěděla o Vanesce, koukala jsem na video a říkala si: „No doufám, že to nebude nějaký podvod!" Nedalo mi to a začala jsem zjišťovat. Volala jsem přímo do Chlumce na úřad, ověřovala jsem si, zda tam opravdu ti lidé bydlí a jestli mají nemocnou holčičku. Potvrzeno. Pak jsem volala „švagrové", která bydlí také v Chlumci. Ptala jsem se, zda zná rodinu Sergejevů. Znala a řekla mi, že je to skvělá mladá rodina," vypráví Michaela a pokračuje: „Pak jsem si zjišťovala, kam jdou peníze, které lidi mohou na účet Vanesky posílat. A to jsem byla opravdu překvapená. Je to účet v bance, žádné společnosti typu: prosím dejte a dítě dostane z SMS, která stojí třicet korun, jen část peněz. Ne, Vaneska dostane vše. Z konta na Vanesku není možno vybírat jinak, než pouze platit v lékárně potřeby, které holčička potřebuje. To bylo pro mě rozhodující. Ještě ten den jsem psala Vanesčině mamince Markétce, jak bych mohla pomoci. Psala jsem, že peněz bohužel moc nemám, ale ráda pomohu i jinak. Byla šťastná a moc milá. Řekla mi, že stačí, pokud doma máme bezešvé nebo oprané staré věcičky. Opravdu nic víc nechtěla. Stále jsem si s ní psala, až se z nás staly kamarádky a dostávala jsem víc a víc informací. Zeptala jsem se Markétky, zda mohu udělat sbírku, ale pouze materiální, žádné peníze. Souhlasila a byla moc ráda. Oslovila jsem lidi na Facebooku i mimo, oni oslovili další lidi, a tak to vše začalo. Opravdu jsou mezi námi i ti, kterým není lhostejné, že někdo trpí a dá se mu pomoci. Nikdy totiž nevíme, co se může stát nám nebo našim dětem a zda budeme také potřebovat pomoct. Tak co myslíte, budete další, kdo bude chtít pomáhat Vanesce?" ptá se organizátorka sbírky.

Ani ne roční Vaneska s maminkou Markétou. Pomoci jim můžete i vy, stačí, když budete střádat víčka.

Pomůže i sbírání víček

Kromě oblečků pro Vanesku můžete hodně pomoci, když budete sbírat víčka od pet lahví, ale i kovová víčka od skleněných lahví (coca-cola apod.). Víčka pak organizátorka odveze do firmy, která je vykupuje. „Ráda bych poprosila veřejnost o pomoc. Vozíme víčka až do východních Čech a cena za ně není vysoká. Pokud by někdo věděl o bližší firmě, která víčka vykupuje, prosím, kontaktujte mě," dodává Michaela.

KONTAKT NA ORGANIZÁTORKU:

Michaela Moisesová, Brigádnická 710, 363 01 Ostrov, telefon: 604 621 226

Facebook: Michaela Mariela Moisesová

JAK MŮŽETE VANESCE POMOCT

Finanční pomoc prosím směřujte na účet založený městem Chlumec nad Cidlinou 107-3044150207/0100.

Sbírka věcí bezešvé věci, oprané, kdy je šev hodně měkký.

Vždy dle věku Vanesky! Nyní je Vanesce 9 měsíců, měří 68 cm a váží 8 kg.

Seznam pomůcek obvazového materiálu a léků na ošetření Vanesky:

Jehly: 0,7 mm x 40 mm, 0,6 mm x 16 mm

Sterilní čtverce: STERILUX 10 x 10 cm

MEDICOMP 10 x 10 cm

Nesterilní čtverce na omývání a odkládání

nůžek apod. věcí při převazu:

MEDICOMP 10/10 cm, MEDICOMP 5/5 cm

Obvaz. materiál: PEHA CREPP STERILNÍ

6 cm x 4 m

Desinfekce: Flamirins, Betadine, Octenisept, Cyteál Dermochlorophyl sprej

Krytí na otevřenou ránu: ADAPTIC,

ATRAUMAN

Náplasti: Mepilex lite, Mepitel, Mepilex Transfer

Masti a krémy: Ialugen plus, Betadine, Hemagel, sudocream, lékařská vazelína.

Speciální doplňky stravy: INFATRINI od Nutricia FANTOMALT od Nutricia.

Ostatní: Coverflex Gr.4 /10 m krytí na bříško Coverflex Gr.2 /10 m krytí na ruce a nožky

Sbírka umělých víček a kovových zátek umělá víčka všeho typu od džusu, z pet lahví, prac. prostředků, mléka atd.

Kovové zátky všech typů od piva, Coca-coly, Frisca atd.

Prosím všechny, aby umělá a kovová víčka třídili.

Tato víčka můžete odnášet po telefonické domluvě nebo zasílat na adresu: Michaela Moisesová, Brigádnická 710, 363 01 Ostrov. Nosit je můžete také do redakce KARLOVARSKÉHO DENÍKU (T. G. Masaryka 32, Karlovy Vary). Víčka vykoupí firma. Za získané peníze dostane Vaneska veškeré lékařské pomůcky.

Autor: Alena Jeřábková

13.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 17 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATEL PŘÍMÁ OBSLUŽNÁ PÉČE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - pečovatel/ka přímá obslužná péče, MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Domov pokojného stáří, Václavská 12, Klatovy, POŽADUJEME: základní nebo střední vzdělání, absolvovaný kurz "pracovník v sociálních službách" (v souladu se zákonem o sociálních službách č. 108/2006 Sb.), komunikační a organizační schopnosti, sociální cítění, ztotožnění se s posláním organizace, ochotu vzdělávat se, čistý trestní rejstřík, Předpokládaný nástup: červen 2018 nebo dohodou, , Přihlášky zasílejte do 11.5.2018 poštou na adresu Oblastní charita Klatovy, Václavská ul. 12, 339 01 Klatovy nebo e-mailem na adresu vladimira.flaxova@klatovy.charita.cz , K přihlášce je nutno přiložit: motivační dopis a strukturovaný životopis, , Více o službách na stránkách OCH Klatovy: www.charitakt.cz. Pracoviště: Oblastní charita klatovy-domov pokojného stáří, Václavská, č.p. 12, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jitka Růžičková, +420 376 340 118.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 78 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní PRACOVNÍCI OCHRANY A BEZPEČNOSTI OBJEKTŮ VÝZNAMNÝCH PRO STÁT. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 78.1 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POŽADUJEME: věk min. 18 let, chuť pracovat, čistý výpis z rejstříku trestů, spolehlivost, flexibilitu, odvahu, VÍTÁME i důchodce a zdravotně znevýhodněné, NÁPLŇ PRÁCE: zajištění ochrany majetku, osob a dodržování bezpečnostních předpisů, spolupráce a součinnost s vojenskou policií při řešení problémů, při zadržení osob páchajících trestnou činnost, cyklická pochůzková činnost, práce ve 12 hod. směnách denní/noční dle domluvy, kontrola zabezpečení objektů, PRACOVIŠTĚ: kasárna Klatovy, NABÍZÍME: nástup ihned, práci ve stabilním státním podniku, profesní i platový růst, flexibilnost směn - možnost plánování, přívětivý pracovní kolektiv, zajištění školení, kurzů a dalšího vzdělávání, odpovídající finanční ohodnocení a osobní přístup, kompletní uniforma a obuv, zkušenosti s ostrahou nevyžadujeme, práce s moderními technologiemi, BLIŽŠÍ INFORMACE na tel.: 731 137 633 - Kořínek Oldřich - VOLAT 8 - 16 hodin. Pracoviště: Kasárna klatovy, Dragounská, č.p. 66, 339 01 Klatovy 1. Informace: Oldřich Kořínek, +420 731 137 633.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 90 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče pracovník/nice v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Telefonický kontakt po-ne 12:00- 20:00. Možnost zkráceného úvazku.. Pracoviště: Potom, z.s., kbel, 340 12 Švihov. Informace: Romana Fléglová, +420 608 547 953.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 80 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě PRACOVNÍK/CE DO VÝROBY - ZKRÁCENÝ ÚVAZEK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/CE DO VÝROBY, pracovní doba 17:00 - 1:00 hod. 2-3 dny v týdnu, Vhodné i pro absolventy/ky popř. invalidní důchodce, ženy na mateřské, Kontakt: Fiala Petr, tel.: 376 310 529, e-mail: info@pekarstvi-fiala.cz. Pracoviště: Pekařství fiala s.r.o., 339 01 Klatovy 1. Informace: Petr Fiala, +420 376 310 529,725 607 294.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Mladík rozesílal pornografická videa

V ZUŠ zahájili výstavu o zvířatech z pohádky.
12

FOTO: Vystavují zvířátka z pohádky

V pondělních novinách najdete přílohu CykloDENÍK

Západní Čechy - Jezdíte rádi na výlety na kole? Pak je příloha Deníku vhodná právě pro vás.

PODÍVEJTE SE: V Kolinci přivítali nové občánky

Kolinec - V obřadní síni v Kolinci se v sobotu odpoledne konalo vítání nových občánků.

PODÍVEJTE SE: Tomáš Klus zazpíval odsouzeným

Plzeň - Nevšední kulturní program čekal v pondělí na zhruba stovku odsouzených, kteří si odpykávají svůj trest v borské věznici. 

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT