Policisté se nyní pokoušejí objasnit příčiny tragédie, s prosbou o svědectví se obracejí i na obyvatele Horažďovicka.

„Pád letadla do pole u obce Chrášťovice oznámil několik minut před třetí odpoledne náhodný svědek. Na palubě stroje byl pouze pilot, který havárii nepřežil. Hlídka policistů z Radomyšle se ještě s místním občanem pokoušela pilota vyprostit a poskytnout mu pomoc, ale bez úspěchu. Lékař letecké záchranné služby konstatoval mnohačetná traumatická zranění, která pilot nemohl přežít. Policisté o tragédii informovali nejbližší příbuzné pilota," informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle pokynů kriminalistů a specialistů z ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod pomohli hasiči vyprostit jeho tělo a naložit trosky stroje. „Havarované letadlo bude podrobeno zkoumání. V rámci objasnění celé nehody byla také nařízena soudní pitva," dodal Matzner.

Stroj, který podle informací Deníku patřil pražské firmě OKAir, odstartoval z letiště poblíž Berouna a mířil do Strakonic, odkud měl letět zpět.

Důvod pádu zatím není známý, policisté proto hledají všechny, kteří jeho let viděli. Protože podle Matznera není vyloučeno, že letadlo přeletělo i nad okresem Klatovy, obrací se policie s žádostí o případné svědectví i na tamní obyvatele. „Každý střípek do skládačky posledních minut letu je pro vyšetřovatele důležitý," dodal policejní mluvčí s tím, že je možné volat na linku 158.