„EUC Klinika v Plzni se přihlásila do druhého kola veřejné zakázky na poskytování lékařské pohotovostní služby ve městě Plzeň. Služba bude poskytována na místě, které lidé znají,“ vysvětlila hejtmanka Ilona Mauritzová a dodala, že se kraj snaží zajistit dostupnost této služby v co nejvyšší míře. Proto jsme se rozhodli vyhlásit zakázku na další tři roky i přes to, že budeme muset tuto službu výrazně finančně podporovat. Na poskytování lékařské pohotovostní služby na urgentních příjmech totiž, dle nové koncepce Ministerstva zdravotnictví ČR, přispívají zdravotní pojišťovny,“ sdělila hejtmanka.

Pohotovost pro dospělé na Denisově nábřeží bude mít ordinační hodiny ve všední dny od 18:00 do 24:00 a o víkendech a svátcích v čase od 6:00 do 24:00 hodin. "Pohotovost pro děti a dorost bude i nadále zajišťována Nemocnicí u sv. Jiří, i zde bylo poskytování služby zajištěno vyhlášením veřejné zakázky," dodala mluvčí kraje Alena Marešová.

Oproti minulému období se změní lékařská pohotovostní služba na Tachovsku, kde ji od nového roku bude pro dospělé zajišťovat v Tachově společnost Omega centrum na adrese Boženy Němcové 2000. Ordinační hodiny ve všední dny budou od 16 do 7 hodin, o víkendech a ve svátek nonstop. Druhou změnou je přestěhování pohotovosti pro děti a dorost z Plané do Tachova. „Tu pro děti a dorost v Plané poskytovala Poliklinika Tachov v pronajatých prostorách a od nového roku bude stávající poskytovatel zajišťovat službu ve vlastních prostorech polikliniky v Tachově,“ popsala Mauritzová.

V ostatních částech Plzeňského kraje je lékařská pohotovostní služba zajišťována prostřednictvím krajských nemocnic v Klatovech, Rokycanech, Domažlicích a ve Stodě, Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (výjezdová základna ve Stříbře), či

prostřednictvím jiných poskytovatelů zdravotních služeb na základě veřejné zakázky. "Beze změny zůstává poskytování lékařské pohotovostní služby v Sušické nemocnici a na poliklinice v Boru u Tachova," informovala Marešová.

Zubní pohotovost je beze změny

V následujících třech letech bude stomatologická pohotovostní služba v Plzni v oboru zubní lékařství poskytována ve stejném rozsahu jako doposud, tedy na poliklinice na Denisovo nábřeží. "Kromě toho je v okresech Domažlice a Klatovy poskytována zubní pohotovost v ordinacích jednotlivých zubních lékařů, a to v sobotu, neděli a svátcích vždy od 8 do 12 hodin," uzavřela mluvčí.