Hasiči i záchranáři se od pátečních ranních hodin potýkají se zvýšeným počtem dopravních nehod. Sjízdnost silnic v Plzeňském kraji komplikuje sníh a ledovka. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností. 

Mezi Vejprnicemi a Tlučnou dopoledne havarovalo osobní auto, přetočilo se na střechu. Záchranáři si do péče převzali jednu ženu. "S lehkým zraněním byla převezena do fakultní nemocnice," informovala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. 

Po půl jedenácté dopoledne se ve Štáhlavech střetl autobus s autem. Osobní auto skončilo v příkopu. I tato nehoda si vyžádala zranění. "Ve vozidle byla jedna zraněná osoba," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. V autobuse byli v době nehody tři cestující, všichni včetně řidiče vyvázli bez zranění.

Do zdi stodoly nabourala devětatřicetiletá řidička v Bířkově na Klatovsku. S lehkým zraněním skončila v klatovské nemocnici. Ve stejném okrese mezi Dehtínem a Malechovem vyjela dodávka mimo silnici, nikdo se nezranil.  

Bez zranění se obešla nehoda v Dubci na Tachovsku, kde auto sklouzlo z mostu do potoka. 

Dvě auta bourala v Soukenické ulici v Rokycanech, dva vozy se střetly v Majakovského ulici v Plzni, vyplývá z informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic. 

Od pátečních 21 hodin do sobotního poledne platí také výstraha Českého hydrometeorologického ústavu pro část Plzeňského kraje. Podle meteorologů by mělo na Klatovsku a Sušicku vydatně sněžit.