Celý týden před jeho obchodem v domažlických Alejích lidé zapalovali svíčky a pokládali květiny.
V sobotu se zde uskutečnil pietní akt, kterého se zúčastnily desítky lidí. Společně uctili jeho památku a na chodníku před jeho obchodem vytvořili srdce ze zapálených svíček.

„Byl to člověk, který rozdával radost a každému rád pomáhal. Tady ho měli všichni rádi," zavzpomínala na Mazena Ibrahima sedmnáctiletá Lenka z Domažlic.

Zapálit svíčku přišel i Robert Gajdoš z Domažlic. „Znali jsme se dobře. Odešel mi kamarád, který byl velmi milý, nekonfliktní. Nikdy jsem ho neviděl naštvaného. Teď už mu můžeme dát jen poslední sbohem."

Rozloučit se přišla také paní Lenka. „Byl to vzácný člověk. Měl obrovské srdce a i když měl práce nad hlavu, byl stále veselý. Takové sluníčko, které rozdává radost všem okolo."

Mezi lidmi, kteří přišli uctít památku Mazena Ibrahima. byl i jeho bratranec Jaber.
„Chtěl bych velice poděkovat všem, kteří přišli uctít Mazenovu památku. Celé rodině bude velice chybět. Zemřel na selhání srdce. Jeho náhlý skon nás všechny hluboce zasáhl. Nikdy si nestěžoval, že by měl nějaké zdravotní potíže. Odpoledne byl u mne na kávě a na nic si nestěžoval. Večer před domem zkolaboval a následně zemřel. Byl to veselý člověk, který miloval lidi."

Poslední přání Mazeho Ibrahima bylo, že chce být pohřben v rodné Sýrii. Manželka s dcerami mu toto přání vyplnily.

Mazen Ibrahim, 39 let

Narodil se v Sýrii a měl osm sourozenců. Studoval žurnalistiku a chtěl se stát novinářem. Kvůli politickému stíhání však musel uprchnout. Rozhodl se ze dne na den s manželkou a malou dcerkou rodnou zemi opustit. Dostali se do Německa, kde nějaký čas žili a kde se jim narodila druhá dcerka. Pak byli přesídleni do Čech, konkrétně do Staňkova, kde žili už devět let. Zde se jim narodila třetí dcerka. Pět let pracoval v továrně v Plzni jako dělník. Protože ho to velmi táhlo ke gastronomii, našel si brigádu ve stánku s občerstvením. V Domažlicích pak začal podnikat ve vlastním stánku s občerstvením. Vloni si otevřel provozovnu v Alejích. Jeho rodina bude i nadále žít v Česku.