Konečně. Dnes v podvečer startuje v hokejové extralize čtvrtfinále. Začíná se
v Plzni a v Hradci Králové.

Na západ Čech přijede překvapení sezony Olomouc a na ledě Mountfieldu se představí Mladá Boleslav. V obou případech se dá čekat tuhý boj.

Týmy Plzně a Olomouce skončily v základní části těsně za sebou, na čtvrté a páté příčce je dělily jen dva body.

Otázkou je, jak si produktivní ofenziva Indiánů s nejlepším střelcem soutěže Dominikem Kubalíkem poradí s obrannou hradbou Hanáků, za níž vládne nejlepší gólman základní části Branislav Konrád.

„Samozřejmě, že někdo musí góly dát, ale nemyslím si, že to bude jen o mně nebo o Johnsim (Nicky Johnsonovi). Jen týmový výkon nás může posunout dál," tvrdí dvacetiletý snajpr Kubalík.

Olomouc tone v euforii. Před sezonou s ní počítal jen málokdo, ale pracanti z Hané se po dvaceti letech probojovali do play-off. Tehdy góly v olomouckém dresu se svými parťáky Tomajkem a Brošem střílel Ondřej Kratěna, dnes kapitán Plzně. To je další příběh nadcházejících bojů. Zvlášť když Tomajko je v Olomouci asistentem trenéra Zdeňka Venery.

„Po základní části jsme spokojení, ale ne uspokojení," říká plzeňský trenér Michal Straka. Cílem je také v play-off protlačit Škodu mezi čtyři nejlepší týmy. „Vše si ale musíme tvrdě odmakat," podotýká asistent Ladislav Čihák.

První zápas čtvrtfinále začíná v plzeňské HM Areně dnes v 17.20 hodin a přenáší ho ČT Sport.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc