„Příroda na se nás opět rozhodla otestovat. Vila, která se nachází přímo vedle naší vily, je v plamenech. Hasiči jsou v akci, momentálně čekáme na to, za jak dlouho se podaří oheň uhasit. Celý náš štáb včetně srdíček je evakuovaný, všichni jsou v bezpečí,“ uvedla v počátcích Zorka s tím, že ohroženo bylo natáčení dalších dílů.

Na požár v těsné blízkosti vily, kde se Love Island točí, upozornil přímo televizní štáb. Na místo okamžitě vyjely hasičské vozy. Situaci komplikovalo počasí - horko a větrno. 

Dle slov Míry Hejdy, který je na ostrově i s jejich malým synem, to nebylo vůbec jednoduché, ale naštěstí se vše v dobré obrátilo. „Poslední dny na Gran Canarii byly opravdu dost horké, díky pouštnímu prachu, který tu hodně ohřívá vzduch a způsobuje písečnou mlhu. Naše bydlení je od vily poměrně daleko, takže jsme v přímém ohrožení v tu chvíli nebyli. Samozřejmě je tu velké sucho a požáry se mohou šířit rychle, ale strach jsme neměli. Teď už je naštěstí vše v pořádku,“ sdělil Deníku Míra Hejda.

Den tradiční potraviny v Chanovicích.
Den potraviny lákal na ochutnávky, ale také na nový objekt ve skanzenu