Play-off se na Hanou vrátilo po dlouhých dvaceti letech a Kohouti také vyhlašovali, že doma chtějí stav čtvrtfinále srovnat. Za výhrou je hnalo 5500 diváků ve vyprodané hale, ale Plzeň dokázala Moru zaskočit.

V úvodu se domácí dostali do pár šancí, ale ty zlikvidoval brankář Machovský. Ještě v 8. min. kryl pokus Řípy a následně už Indiáni poprvé udeřili. Trio olomouckých hráčů obral o puk Hrňa a po brejku překonal brankáře Konráda parádní kličkou. Odstartoval tak nebývalé brankové hody.

V závěru úvodní části hosté přestáli dvě oslabení a následně nejlepšího gólmana základní části nachytal rozjetý Lev. Jen 38 vteřin po přestávce se mezi kruhy uvolnil Indrák a potřetí překvapil Konráda. Ten se poté nechal vystřídat Vošvrdou, jenže změna brankářů plzeňský příval nezastavilo. Vošvrdu už po třech minutách v přesilovce propálil Lev.

Čtyřgólová ztráta Mory vypadala hrozivě. Zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí ale neskládali zbraně a Buc při jedné z přesilovek snížil. Hosté ale dál kontrolovali hru a na začátku třetí třetiny uťali veškeré naděje domácích na zvrat.

Uhájili oslabení, projeli před Vošvrdu a kombinaci s Kubalíkem zakončil ranou z voleje Indrák. Za stavu 5:1 pro Plzeň už rezignující Kohouty dorazil plzeňský kapitán, ale také olomoucký odchovanec Kratěna. Vošvrdu si nejprve po nájezdu vychutnal trefou mezi betony a gólovou nadílku rozšířil i o sedmý kousek.

Závěr zápasu se proměnil v plzeňskou exhibicí a těsně před koncem Johnson upravil debakl domácích na 8:1.

Olomouc se tak ocitla na hraně vyřazení, Plzeň může už v sobotu večer oslavovat.

„Výsledek je hodně krutý, představovali jsme si to trošku jinak," přiznal Zdeněk Venera. „Série ještě nekončí. Zkusíme to nějak zmobilizovat na sobotní zápas už kvůli skvělým fanouškům, kteří nás až do konce povzbuzovali," řekl olomoucký kouč."

Jeho protějšek Michal Straka chválil tým za zodpovědný výkon. „Dostali jsme se do rychlého vedení, za stavu 4:0 jsme ale přestali hrát. Byla tam nějaká vyloučení, ale naštěstí jsme to ubránili a vyhráli. I tak víme, že poslední krok bývá nejtěžší. Jak nám to tam dneska napadalo, v sobotu to tak být nemusí."