Domažlická kriminálka zahájila trestní stíhání čtyř mladých mužů, z nichž jeden v době incidentu pracoval u Domažlické městské policie, z trestného činu výtržnictví.

Toho se měli dopustit vloni v prosinci před prodejnou Albert v Domažlicích. Třiadvacetiletý strážník, který nebyl ve službě, bezdůvodně napadl osmadvacetiletého muže. Napadený muž po jeho razantním úderu pěstí upadl na zem.

Tím to však neskončilo. Chuť rvát se zřejmě měli i jeho kamarádi.
Další z povedené partičky zvedl ležícího muže, dotlačil ho k chodníku, kde na něj naklekl a mlátil ho pěstí do hlavy a ještě do něj kopl.
Pak si nebožáka, který klečel na obrubníku, vzal do parády další mladík.

„Uštědřil mu minimálně dva kopance do horní poloviny těla. Když muž upadl, kopal do něj dál," popsala incident, k němuž došlo po šesté hodině raní, domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Lynčování ukončil čtvrtý z party. Klečícího muže zvedl a udeřil ho loktem do obličeje. Když muž po ráně upadl, přidal mu ještě kopanec
„Napadený muž utrpěl zhmoždění lebky a komoci mozku. Pro další zranění byl hospitalizován v nemocnici," dodala Brožová s tím, že všichni obvinění jsou stíháni na svobodě a za výtržnictví jim hrozí dvouleté vězení.

Mladý strážník už u policie nepracuje.
„Okamžitě byl přeřazen na jinou práci a přestal fungovat jako strážník. Sám pak usoudil, že jeho další působení i městské policie nemá budoucnost, a ukončil pracovní poměr," řekl Petr Kubal, vedoucí MP s tím, že ten, kdo pracuje u jakéhokoliv uniformovaného sboru, musí mít na paměti, že je policistou 24 hodin denně, a ne jen tehdy, kdy oblékne uniformu a podle toho se pak musí i chovat.