Hokejisté Škody Plzeň ve druhém čtvrtfinále porazili na domácím ledě Kometu Brno 4:1 a oplatili soupeři porážku z předchozího duelu. Série se k odvetám na Moravu stěhuje za stavu 1:1 na zápasy.

Skleslost a zmar po úterním selhání byly ty tam, zápas číslo dvě ovládli jasně úřadující mistři.

Už v první třetině Škodovka dvakrát skórovala a v prostřední dvacetiminutovce gólový účet zdvojnásobila.

Dejte jim bůra, prozpěvovalo si po půlce souboje přes šest tisíc rozjařených fanoušků. Což jim sice škodováci nesplnili, ale i tak předvedli výrazně lepší výkon.

Agresivně a soustředěně demolovala ve středu Strakova družina obranu Komety.

Švih Tomáše Sýkory ještě hostující Čiliak zkrotil v lapačce. V 10. minutě ale Škodovka využila první přesilovku. Puk po rychlé výměně doputoval ke Slovákovi a jeho bombu z pravého kruhu viděl brankář až v síti – 1:0.

Z levého křídla pak na 2:0 zvyšoval Ján Sýkora. Trefil horní tyč, ale kotouč se od Čiliakovy výstroje odrazil zpět do branky. Štěstí. Pro slovenského šikulu šlo o druhý gól v sérii.

Za Čiliaka propadla i Kratěnova rána, ale minula cíl. Machovský si zase poradil s nájezdem Žižky s Vondráčkem.

V úvodu druhé třetiny sice převaha čtyři na tři Plzni nepomohla, ale domácí pokračovali v tlaku.

Kratěna vystřelil a gólmanem vyražený puk napálil ze vzduchu do branky.

Jasno ale hned nebylo.

Sudí se šli radit s videem. Ukaž, ukaž, ukaž gól, přála si bouřící aréna. Rozhodčí s verdiktem otálel, ale nakonec ukázal – byl to gól.

K tyči tlačil puk brněnský Hruška, ale Machovský vytasil beton včas.

Když už střela Káni odrazem od tyčky projela za plzeňského gólmana, sebral ho Straka a hned upaloval do protiútoku.

Plzeňský kapitán také zařídil čtvrtý gól. Nahození Dudy od mantinelu usměrnil mimo dosah Čiliaka a z trefy měl obrovskou radost.

V 47. minutě sice Němec v početní výhodě snížil, ale šlo jen o úpravu výsledku. Přesto na ledě ještě plály emoce a strhlo se několik šarvátek. V závěru se do sebe pustili třeba exbrněnský Holec se svým nedávným spoluhráčem Káňou.

Odvety na Moravě jsou na programu v sobotu a v neděli. Jisté je, že hrát se bude i pátý zápas příští středu v Plzni.

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Slovák (Kratěna, Lev), 12. J. Sýkora (M. Dvořák), 22. Kratěna, 35. Martin Straka (Duda, Jiří Hanzlík) – 47. V. Němec (Kempný, T. Svoboda). Rozhodčí: A. Jeřábek, Turčan – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:1. Diváci: 6016. Stav série: 1:1.

Sestavy:

Plzeň: Machovský – Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík, od 50. navíc D. Boháč – Duda, Martin Straka, Pletka – Kratěna (44. Holec), Vlasák, Lev – Indrák, Kašpařík, Schleiss – M. Dvořák, T. Sýkora, J. Sýkora. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak – Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, od 43. navíc Dlapa – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II – Jakub Svoboda, Koreis, Burian – Vondráček, P. Mrázek, Pivko – od 47. navíc Raška. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.