Ke znásilnění došlo podle obžaloby loňského 14. listopadu v bytu v Nýřanech. Dítěti v té době byly tři měsíce a týden. Jeho osmnáctiletá matka tehdy v osm hodin ráno odjela do  Plzně a syna měl zhruba do 14 hodin hlídal otec. „Dítě tehdy vysvlékl donaha a do řitního otvoru mu zasunul nezjištěný předmět v úmyslu se sexuálně uspokojit," uvedla státní zástupkyně Dagmar Lindenthalová, která muže žaluje pro znásilnění.

Když po 13. hodině dorazila matka dítěte domů, brečící chlapec ležel nahý na posteli s krví kolem úst a jeho otec byl opilý. Mladá žena přivolala záchranáře a ti, když kojence viděli, zavolali policisty. „Máme tady tříměsíční dítě, které je brutálně pomlácené přítelem matky, který je ještě teď opilý," nahlásil tehdy jeden ze záchranářů.

Posádka dítě převezla do nemocnice, kde bylo hospitalizováno s krevním výronem v okolí řitního otvoru. Kromě toho mělo poraněný horní ret a podlitiny na rukou i nohou.

Třicetiletého muže, kterému hlídka na místě naměřila 2,79 promile alkoholu, krátce nato zadrželi kriminalisté.

Nejsem žádný úchyl, bránil se otec dítěte

Už na policii muž odmítl, že by se na dítěti dopustil sexuálního násilí. „Chtěl jsem ho převléct, takže jsem ho svlékl a když jsem ho držel za tělíčko, upadl mi na zem z výšky asi 1,2 metru. Ležel na břiše a byl celý zkroucený. Strašně řval, takže jsem ho otevřenou dlaní plácl přes zadek a pak ještě přes obličej. Když přišla přítelkyně, řekl jsem jí, že syn zvracel krev. To, že mi spadl, jsem jí neřekl," vypověděl. Onen den si došel koupit lahev vodky a když ji vypil, šel pro další, přičemž dítě nechal doma samotné.

„Po tom všem jsem se dozvěděl, že syn měl něco se zadkem. Já jsem mu tam ale nic nestrkal. To nepřichází v úvahu, nejsem žádný úchyl," bránil se. Připustil však, že zranění, která chlapeček měl, mohl způsobit nesprávnou manipulací, řekl také, že dítě mohl nešikovně rýpnout nehtem.

Před soudem vyplynulo, že poměry v rodině, která dnes žije v Nepomuku, nejsou ideální. Když záchranáři přebírali chlapečka do péče, byl špinavý, v bytě spal na sražených křeslech. Matka dítěte v úterý odmítla vypovídat. Jejímu druhovi hrozí až dvanáct let za mřížemi.