Svěřenci trenéra Karla Krejčího v Srbsku zvítězili 2:0 a potvrdili tak postup do základní skupiny Evropské ligy. Jména svých soupeřů se Západočeši dozvědí dnes po poledni, kdy v Monaku proběhne losování.

Plzeň se tak vrací na evropskou scénu po roční pauze. Návrat do pohárové Evropy byl hlavním úkolem trenéra Karla Krejčího a jeho družiny.

„Uděláme všechno, abychom pro klub a skvělé plzeňské fanoušky vybojovali Evropskou ligu," slíbil Krejčí.

A nový kouč, který převzal mužstvo po Miroslavu Koubkovi na začátku minulého týdne, svůj slib splnil. „Plzeň je klubem evropského formátu a zaslouží si hrát poháry každý rok. Hráči konfrontaci s evropským fotbalem potřebují," uvedl kouč.

Domácí začali podle očekávání velmi aktivně a stupňovali svůj tlak. Do první velké šance se ale dostali po čtvrthodině hry hosté. Rajtoral se parádně uvolnil na pravé straně, zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce Vaňka a jeho bombu reflexivně vyrazil gólman Žakula.

Za tři minuty ale bylo horko Kozáčikovi, když se střela Ivaniče odrazila od tyče.

Z protiútoku pak udeřila Viktoria. Brankář Žakula nedosáhl na centr Limberského a obránce Djurič poslal míč do vlastní sítě – 0:1. Naděje domácích se přesunuly do oblasti teorie, k postupu by museli vstřelit pět branek.

Vojvodina se sice snažila s výsledkem ještě něco udělat, ale marně. Naopak v 60. minutě se po rychlé akci prosadili znovu hosté.

Kolář předložil míč do běhu Kopicovi, na jeho centr zleva si naběhl Ďuriš a pojistil úspěch Viktorie – 0:2. Záhy mohla Plzeň přidat i třetí gól, Kopic ale hlavou v pádu Žakulu nepřekonal.

Následně z volného kopu zahrozil domácí Paločevič, ale Kozáčik střelu vytáhl na roh.

Neujala se ani tečovaná rána Hrošovského, ale nic to neubralo na radosti, která po konci zápasu ovládla plzeňský tábor. Viktoria je zpátky