Souboj celků z opačných pólů tabulky ovlivnil vlastní gól Indiánů z konce první třetiny. Na ten Škodovka nedokázala odpovědět a třetímu Litvínovu odevzdala body podruhé v sezoně.

„Na naše možnosti jsme předvedli slušný výkon. V koncovce jsme byli ale nuloví a soupeř nám dal lekci z produktivity," přiznal plzeňský asistent Jiří Hanzlík.

Přitom ve vyrovnaném úvodu duelu to byli hosté, kteří mohli otevřít skóre. Svoboda nabil do dobré pozice Kubalíkovi, ale plzeňského snajpra vychytal litvínovský brankář Janus.

„Největší náš problém byl gólman, který všechno pochytal a bez gólu se vyhrát nedá," říkal Kubalík, který proti Janusovi neuspěl ještě několikrát.

V polovině třetiny sice Plzeň ubránila oslabení, ale v čase 13:01 inkasovala.

Předtím Indiáni promarnili šanci a domácí vyrazili do nájezdu dvou na jednoho. Lukeš přihrál Stříbrnému, ten vracel puk zpátky a obránce Sklenička si kotouč nechtěně srazil do sítě. Brankář Machovský neměl šanci reagovat.

Zato v 16. minutě plzeňský gólman skvěle kryl Lukešovu ránu i následnou Hüblovu dorážku.

Ve druhé třetině si hosté vytvořili místy až drtivý tlak, ale dál naráželi na jistého Januse, který zkrotil všech dvacet pokusů soupeře a počtvrté v sezoně uhájil čisté konto.

Janus sebral gól Kubalíkovi. Smolný okamžik z první dvacetiminutovky mohl odčinit Sklenička, ale tvrdou ranou gólmana nepřekonal. Vracovský zase v početní výhodě netrefil odkrytou branku. Také Machovský se musel činit, ale držel naději na srovnání.

Znovu se blýskl Janus a v 54. minutě se už osud Škodovky naplnil. Po dalším přečíslení si Hořava před Machovským počkal a pálil pod horní tyč.

„Plzeň byla urputná, byl to těžký zápas a pomohl nám i šťastný gól. Ve druhé části nás hosté zatlačili, ale ubránili jsme se. S přibývajícím časem musel soupeř otevřít víc hru a my jsme toho využili," hodnotil zápas trenér vítězů Radim Rulík.

Další utkání svede Škodovka v závěru týdne. Doma se v pátek střetne s Karlovými Vary a v neděli hostí v HM Areně tým Pardubic.