Plzeňská Škodovka v soubojích s Olomoucí zatím stoprocentně využívá domácí prostředí. Moru v úterý Indiáni v druhém znovu vypjatém utkání čtvrtfinále porazili 4:2, navázali tak na pondělní výhru v prodloužení 1:0 a v sérii hrané na čtyři vítězství vedou 2:0 na zápasy. Odvety na Hané jsou na programu v pátek a v sobotu.

Plzeňští o své výhře rozhodli ve druhé části, kdy ubránili řadu oslabení a před koncem třetiny pak sami dvakrát udeřili. Vítězný gól zařídil v přesilovce Indrák.
Hosté dokázali zápas v jeho závěru už jen zdramatizovat.

V úvodní třetině se diváci dočkali více branek než za celých 77 minut úvodní čtvrtfinálové bitvy. Skóre otevřel na konci páté minuty po rychlém výpadu olomoucký Rác. Projel po pravém křídle až mezi kruhy a prostřelil Machovského v domácí brance.

Zaskočená Plzeň se chvíli vzpamatovávala. Šikula Indrák pak vybojoval puk za olomouckou brankou, Kracík ještě nabil Kubalíkovi, ale tomu střela nesedla.

Hanáci jako první hráli i přesilovku, ale o výhodu je po minutě připravil faulující Řípa. V následné početní výhodě se Plzeň přece jen dostala do tlaku, ale málo střílela.
Ve 13. min. střelu Pulpána tečoval Kubalík, ale trefil je tyčku. Až poté domácí po parádní akci třetí řady srovnali. Hrňa z pravého křídla přihrál křižně Preisingerovi, ten ještě potáhl puk podél gólmana a bekhendem skóroval.

V závěru třetiny ještě Kracík našel volného Kubalíka, ale ten zády k brance nemířil přesně.

Hra se postupně vyostřovala, ale častěji pykali domácí. Při vyloučení Hrni střílel tvrdě Skrbek, ale Machovský byl připraven. Záhy kryl Skladaného střelu a i dál se měl co otáčet. Přibývalo provokací, střetů i šarvátek.

„Takové je play-off. Nikdo nedá nikomu nic zadarmo," shodli se po boji oba trenéři, domácí Michal Straka i jeho protějšek Zdeněk Venera.

Když na trestnou lavici zamířil domácí Kratěna, ocitli se Indiáni na půl minuty ve třech, ale ubránili se. Už tak vypjatý zápas se ještě víc vyhrotil. Machovský čapl ránu pronikajícího Skladaného.

Po strkanici před olomouckým Konrádem se Plzeň znovu ocitla v oslabení. Dobře bránila, navíc do brejku ujel Bližňák, ale neskóroval.

A ve 37. minutě Kubka vypálil od modré a prvním gólem v sezoně strhl vedení na stranu Plzně. Do šance se prodral Pulpán, přitom strčil do olomouckého gólmana a pocítil hněv hned dvou soupeřů. Strhla se další bitka, plzeňský obr Kudroč přemohl Skrbka, přesilovku si zahrála Škodovka a zvýšila náskok. Před Konráda projel dravý Indrák a ač tísněný Holcem, přidal třetí gól Indiánů.

V třetí části domácí drželi dvougólové vedení. Kracík z úhlu střílel na odkrytou branku hostů, ale někdo z obránců puk ještě vyrazil.fvf

Když v závěru přes šest tisíc diváků oslavovalo blížící se vítězství, hosté ještě odvolali brankáře a 76 vteřin před koncem snížil z dálky Houdek. Další změnu skóre už však domácí nepřipustili a v závěru potom hrdina pondělního souboje Svoboda zpečetil do prázdné branky hostů výhru Plzně.

Ohlasy po utkání

Michal Straka (trenér Plzně): „Ve druhé třetině jsme ubránili několik oslabení, půl minuty i ve třech, a potom jsme se utrhli do vedení 3:1. To bylo asi rozhodující. Vedeme sice 2:0 na zápasy, ale série bude ještě těžká. Olomouc bude doma ještě nepříjemnější, důraznější."

Útočník Miroslav Indrák: „Jak padl můj gól? Hráli jsme přesilovku. Jarda Kracík mi to dal do jízdy, někdo ze soupeřů se na mě pověsil, ale já se snažil krýt puk a jet dál. Gólman si šáhl, ale přepadlo mu to přes lapačku. Zápas byl asi tvrdší než ten první, ale jde o hodně, takže je s tím třeba počítat."

Obránce Branislav Kubka: „Ta ubráněná oslabení byla klíčem k našemu vítězství. Povzbudilo nás to. Můj gól? Snažil jsme se hlavně trefit branku. Olomouc nás nijak nepřekvapila. Bojovali, zkoušeli leccos a tenhle scénář nás nejspíš čeká i v odvetách."

Zdeněk Venera (trenér Olomouce): V prostřední části jsme nevyužili přesilovky, zatímco soupeř nám potom dal dva góly. Zápas jsme v závěru ještě zdramatizovali, snížili jsme na rozdíl gólu, ale víc jsme už v power-play nestihli. V sérii prohráváme a doma musíme zabrat. Že se v play-off strhne nějaká šarvátka? To k tomu přece patří."