V neděli totiž Plzeňští v prvním utkání roku 2015 prohráli v Brně s Kometou 2:4, potřetí v řadě nebodovali a sérii porážek chtějí v souboji s obhájci titulu ukončit.

V tabulce zůstali Indiáni sedmí, na šesté Pardubice ztrácí tři body, ale nebezpečně se k nim přiblížila smečka pronásledovatelů za nimi.

A s třemi z nich – dvanáctým Zlínem, desátým Libercem a Olomoucí na osmé příčce se Plzeň postupně utká v příštích šesti dnech.

„V těch třech zápasech se ukáže, jak na tom skutečně jsme, kam patříme. Zda nahoru, nebo dolů," řekl Ladislav Čihák. „My jsme přesvědčeni, že do první šestky. Teď to jen potvrdit na ledě ," vyhlásil bojovně plzeňský asistent.

Tři porážky v řadě posbírala Škodovka předtím v sezoně jen jednou. V závěru října, kdy padla v Litvínově, v Karlových Varech a doma s pražskou Slavií.

Trenéra Milana Razýma následně na postu hlavního kouče vystřídal Michal Straka, realizační tým doplnil právě Čihák a mužstvo se rozjelo.

V listopadu a v prosinci vyhrála Plzeň devět z deseti utkání a v tabulce se vyhoupla do pásma přímého postupu do play-off.

Prosazovala se agresivním hokejem v pohybu, důrazem v osobních soubojích. Tyhle přednosti ale nyní stejně jako místo v elitní šestce škodováci ztratili.

„Porážka v Třinci ještě ne, tam jsme sehráli dobré utkání, ale varující byla už domácí prohra s Hradcem. S urputným soupeřem jsme si neporadili a nezvládli jsme ani zápas v Brně," připustil Čihák. „U všeho jsme byli druzí, nebruslili jsme. Ale Kometa byla i odhodlanější."

To vše plzeňští trenéři po včerejším tréninku probrali s hráči v osobních pohovorech.

„Malinko jsme také pozměnili složení lajn, ale i schéma přesilovek. A na tréninku to docela vycházelo," sdělil Čihák.

Teď jen, aby vše stejně klapalo v dnešním souboji se Zlínem, který v plzeňské ČEZ Areně začne v 17.30 hodin.

„I když je Zlín v tabulce pod námi, čeká nás možná ještě těžší zápas než v Brně. Ale jsme doma a potřebujeme vyhrát," prohlásil útočník Dominik Simon.

Mimo hru je dál nemocný obránce Petr Kadlec, který včera oslavil osmatřicáté narozeniny, a také distancovaný útočník Ryan Hollweg.

Úřadující mistři z Valašska stále dohánějí katastrofální vstup do extraligové sezony.

Dokázali sice utéct z poslední příčky, ale dál je provázejí nevyrovnané výkony. Na přelomu roku Zlín dvakrát prohrál, když naposledy v neděli musel doma skousnout debakl 2:6 se Spartou.