Zběsilá jízda řdiče začala kolem čtvrt na osm ráno v ulici U Prazdroje, kde řidič naboural do stojícího vozidla Škoda Octavia. "Jednalo se o služební vůz policie. Viník nehody začal ujíždět a kolegové ho začali pronásledovat," uvedla mluvčí policie Hana Štefflová.

Mladík uháněl vysokou rychlostí Rokycanskou třídou a na mnoha křižovatkách projížděl na červenou. Podle pasažérů z vozu ručička tachometru dokonce dosahovala až k rychlosti 200 km/h. "Kuba na to zase šlápnul a začal znova ujíždět. Jeli jsme až 200kilometrovou rychlostí po Rokycanský," uvedla dívka, která se v Toyotě vezla jako spolujezdkyně, pro server krimi-plzen.cz.

Policii se nepodařilo Toyotu zastavit na území Plzně a honička pokračovala směrem na Rokycany. "Do pronásledování se zapojily další hlídky. Vozidlo se podařilo zastavit až u Rokycan. Řidič byl na místě zadržen," uvedla mluvčí policie.

K případu se pro server krimi-plzen.cz vyjádřil i 23letý řidič prchajícího vozu. "Když jsem se opřel o tu oktávku, tak jsem o tom věděl, ale myslel jsem, že to nebude ani vidět, tak jsem šlápl na plyn a projel křižovatku na červenou. Jel jsem dál na Rokycany, místy jsem měl na tacháči i 240 kilometrů. Všiml jsem si, že celou dobu za mnou jede ta Octavie a jela vcelku rychle, tak jsem si s ním trochu zazávodil. Vůbec jsem netušil, že jde o policajty," řekl řidič Jakub.

"Policajti mi dali test na alkohol i drogy, samozřejmě to bylo negativní, ale nešlo jim do hlavy proč jsem ujížděl, tak mi prohledali celé auto a dal jsem jim i osobní věci na kontrolu. Asi byli zklamaní, že nic nenašli, ale já jsem pouze milovník velké rychlosti," dodal.

Policie se nehodou i následným prcháním stále zabývá. "Okolnosti dopravní nehody i následný újezd od ní jsou v šetření," doplnila mluvčí.