Stejně tak vyhrožoval ten samý muž na konci dubna letošního roku. Hlídka městské policie se strážníkem Janem Habrdlem a Zdeňkem Průchou dorazila na místo během dvou, tří minut – tehdy se hlídce skok dolů rozmluvit podařilo.

Na konci dubna, kdy se muž o sebevraždu pokusil poprvé, bylo provedení stejné jako to pondělní: sebevrah stál na betonové zídce za plotem, byl značně rozrušený a hlídce sdělil, že jeho život už nemá cenu. Na levé ruce měl dvě hluboké řezné rány, které dost krvácely. V pravé ruce držel žiletku a vedle položený kuchyňský nůž, taktéž od krve.

„Chvilkami stál opravdu na špičkách a vypadalo to, že každou chvilku padne dolů," zavzpomínal strážník městské policie Jan Habrdle.
Na místě zasahovali městští strážníci, záchranka, vrtulník, policie a hasiči.

„V pondělí mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou oznámili městští policisté, že na opěrné zdi za budovou obchodního domu v Panenské ulici v Tachově stojí na opěrné zdi devětadvacetiletý muž. Po příjezdu hlídky městské policie tento muž skočil z opěrné zdi z výšky zhruba sedm a půl metru a dopadl na plochu parkoviště za prodejnou. Na místo byla povolána Rychlá záchranná služba Tachov a muž byl následně letecky transportován do nemocnice v Plzni," informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdravotníci za záchranné služby vyjeli na místo okamžitě, kvůli četným vážným poraněním bylo nutné povolat také vrtulník letecké záchranky. „Muž byl převezen do Fakultní nemocnice v Plzni. Jeho stav je stabilizovaný," informovala mluvčí nemocnice Gabriela Levorov. S tím, se vzhledem k okolnostem nemocnice k případu nebude dále vyjadřovat.

Hasiči na místě nešťastné události uklízeli, na žádost policie, krvavé stopy z vozovky.