Lístky na sobotní a nedělní play-off házené jsou k mání v předprodeji v obchodech M.A.T. v Lochotínské a Zábělské ulici.

Sobotní duel Plzně se Zubřím je na programu od 11.00 hodin a v neděli se hraje od 17.00 hodin, v obou případech v Městské hale Lokomotiva na Slovanech.

Sérii vede Talent 1:0. Výsledek druhého zápasu v Zubří totiž řídící orgán extraligy zrušil, protože v závěru rozhodčí a delegátka neuznali Talentu regulérní gól na 23:22 pro Plzeň. V prodloužení pak vyhrálo Zubří 26:24. Talent poté podal námitku proti výsledku.

Zatímco plzeňská strana rozhodnutí akceptovala, Zubří se naštvalo – odmítá opakovat zápas a vzkazuje, že v případě nezrušení verdiktu nepřijede do Plzně. „Trváme na platnosti původního výsledku potvrzeného zápisem o utkání,“ řekl manažer valašského klubu František Baláš.

Vítězi základní části nejvyšší soutěže vadí, že jako důkaz byly použity záběry internetové televize, které nejsou oficiální a schválené. Videorozhodčí v házené totiž neexistuje. „Záznamy z utkání, které jsou pořízeny laickou osobou, slouží pouze ke komerčním účelům propagace házené. Je to tedy záznam, který není určen k řešení sporných situací v extraligové soutěži,“ píše se v oficiálním vyjádření vedení klubu, které se celou záležitostí ve středu zabývalo do pozdních večerních hodin. „Pokud ovšem od této skutečnosti ustoupíme, může také sloužit jako důkaz o porušení pravidel ze strany hráče plzeňského týmu a také jako důkaz chyby rozhodčího,“ jde do protiútoku zuberská strana.

Martin Zeman
Zeman: Vyhrát titul na Slavii, to by bylo hodně specifické

Volný hod v čase 59:58 byl totiž podle jejich názoru proveden v rozporu s pravidlem 13:7 a 13:8 Soutěžního řádu házené. Plzeňský Milan Ivancev totiž v momentě odhodu míče nestál za hranicí devíti metrového hodu a přešlápl ji, čímž porušil citované pravidlo 13:7. „S ohledem na tuto skutečnost jsme přesvědčeni, že rozhodčí měli na toto porušení pravidel reagovat, přerušit hru a nařídit opakování hodu. A opakování volného hodu při dodržení uvedených pravidel nemůže být důvodem anulování výsledku dosaženého na hřišti a opakování celého utkání. Jde jednoznačně o neregulérnost provedení volného hodu,“ konstatuje manažer.

Vedení Zubří nejenže nesouhlasí s opakováním zápasu, ale v úvahu nepřichází ani náhradní termín druhého semifinálového zápasu stanovený na 9. května. „Dle Rozpisu extraligy Českého svazu házené (ČSH) mužů lépe postavené družstvo po základní části soutěže sehrát první dvě utkání na domácí půdě. Řídící orgán extraligy ČSH tím, že stanovil termín opakování zápasu až po utkáních v Plzni, vědomě porušuje závazný rozpis soutěže vydaný ČSH, což považujeme za nepřípustné,“ hřímá Zubří.

„Pokud by zůstalo v platnosti rozhodnutí Řídicího orgánu soutěže, a tedy nedělní zápas byl anulován a museli bychom jej odehrát v termínu 9. května, nenastoupíme k utkáním v Plzni, jelikož nebyla splněna podmínka odehrání prvních dvou utkání u lépe postaveného týmu po základní části soutěže,“ dodal Baláš.

Sporný gól padl po přešlapu
Výsledek druhého semifinále mezi Zubřím a Plzní byl zrušen