Vjetí na krajnici a náraz do svodidla se staly 7. března po poledni příčinou nehody, k níž došlo na silnici I/26 pár set metrů za újezdskou křižovatkou ve směru k Draženovu.

„Devětadvacetiletá řidička Seatu Ibiza jedoucí od Babylonu na Březí, vjela ve 12.40 hodin při míjení se s protijedoucím vozidlem na pravou krajnici, kde narazila do kovového silničního svodidla. Od něj bylo vozidlo odraženo do silničního příkopu, kde se několikrát převrátilo přes střechu. Poté, co narazilo do betonového můstku a skončilo na střeše, začalo hořet," popsala průběh nehody mluvčí PČR Dagmar Brožová.

Jako první se na místo dostavili zdravotničtí záchranáři. Volající, který nám nahlašoval nehodu, uvedl, že je na místě jedna zraněná osoba a tato paní je mimo havarovaný vůz. Ihned jsme povolali hasiče a policii," uvedla mluvčí ZZS Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Ve chvíli, kdy k místu nehody přijeli profesionální hasiči z Domažlic, bylo auto zasaženo plameny.

„Na místě se již nacházela zdravotnická záchranná služba a ošetřovala zraněnou osobu. Hasiči požár zlikvidovali vysokotlakými proudy za použití pěny a smáčedla," uvedla k zásahu mluvčí HZS Pavla Jakoubková.

„Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, po ošetření na místě byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do Domažlické nemocnice. Požití alkoholických nápojů před jízdou u řidičky policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 150 tisíc korun, na mostku na pět tisíc korun. Na svodidlech vznikla škoda ve výši 30 000 korun," doplnila mluvčí Brožová s tím, že dopravní nehodu dále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Domažlicích.