Noc z úterka na středu vnesla nevratnou změnu do osudů dvou mužů. Obsluhy vysokozdvižného vozíku a řidiče kamionu. Ve firmě Duvenbeck Logistic, která sídlí ve Volduchách, došlo k tragické nehodě.

Zranění v této firmě, zajišťující kamionovou přepra-vu, prověřují rokycanští policisté. „Z dosavadního šetření vyplývá, že v úterý, těs-ně před jedenáctou hodinou večerní, měl jednapadesátiletý řidič vysokozdvižného vozíku při couvání přehlédnout čtyřicetiletého muže a následkem toho došlo k při-máčknutí jeho dolní končetiny k jinému stojícímu vozíku," informovala mluvčí PČR Hana Kroftová.

Mladší z mužů podle našich informací nebyl zaměstnancem Duvenbecku. Jeho zranění bylo velmi vážné, kromě otevřené zlomeniny šlo i o další traumata, jejichž následkem bylo silné krvácení. Od zaměstnanců firmy jsme slyšeli, že řidiči zřejmě zachránil život jiný kolega, když mu končetinu zaškrtil. Přítomní se postarali o první pomoc celkově a přivolali záchrannou službu (ZZS). „Po prvotním stabilizování byl dotyčný s velice vážným zraněním dolní končetiny letecky transportovaný na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Lochotíně," sdělil mluvčí ZZS Martin Brejcha. Bohužel potvrdil i obavy zaměstnanců voldušské firmy, že poranění může být fatální. Noha byla amputovaná.

Na místo neštěstí přivolaná muži zákon ihned zahájili prvotní úkony šetření. „Provedené dechové zkoušky u řidičů byly s negativním výsledkem a případem se i nadále policisté zabývají," doplnila Kroftová. Budou se vyhodnocovat kamerové záznamy, míra možného porušení bezpečnosti práce a podobně. Ve Volduchách jsme také slyšeli, že údajně se zraněný muž měl pohybovat v zóně, do níž není volný přístup.