Stav série snížili na 1:3 a minimálně pátý zápas se tak bude znovu v Plzni hrát v úterý. Branky Mory v sobotním duelu vstřelili Holec a Pekr, jediný gól hostů dal Lev.

Po pátečním debaklu 1:8 se domácí vzpamatovali a o prodloužení série rozhodli znovu dobrou obranou podpořenou tentokrát jistým výkonem brankáře Konráda.

Oproti pátečnímu utkání oba týmy sáhly k jedné změně. V olomouckém útoku Kucharczyka nahradil Zeman a v plzeňském celku místo zraněného Bližňáka nastoupil Přikryl.

Také Indiáni vsadili na pozornou defenzivu a spoléhali na rychlé protiútoky. Olomouc měla sice více ze hry, ale v první třetině Machovského v plzeňské brance vážněji neohrozila. Až v 15. minutě nahodil Buc zadovkou puk před hostující klec, ten se odrazil k Holcovi, který střelou pod horní tyč otevřel skóre. Konráda v závěru třetiny při první přesilovce hostů propálil Svoboda, ale bylo to až po čase, takže místo srovnání stavu vyvolal jen strkanici. Těsné vedení Olomouce přečkalo i druhou dvacetiminutovku.

Po bombě Kudroče mohl srovnat Johnson, ale Konrád stihl dorážku vytěsnit. Na druhé straně se ve velké šanci ocitl Staněk. Po návratu z trestné lavice jel sám na Machovského, ale zaskočený situací akci nezakončil.

Snaha neudělat fatální chybu provázela oba celky i v závěrečné třetině. Po rychlých útocích se dvakrát před Machovským ocitl Buc, ale trefil jen brankáře a další šanci prováhal. Plzeň se trpělivě snažila o vyrovnání a pět minut před koncem třetí části se v přesilovce dočkala. Konrád sice dlouho odolával, ale unavený kvartet obránců před ním nestíhal a po střele Svobody srovnal z dorážky Lev. Jenže se ještě děly věci.

Uběhlo pouhých 49 sekund a Olomouci vrátil vedení trefou do odkryté branky osamocený Pekr.

Škodovka se ještě snažila o zvrat, riskovala a na Machovského se v brejku hnal Skladaný. Gólman se ale skvěle roztáhl a udržel puk v bezpečí. Vzápětí do Machovského zajel Mikúš, což vyvolalo odplatu a s agresorem se do pěstní bitky pustil Jeřábek.

Hosté v samém závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

Hlasy trenérů

Zdeněk Venera (Olomouc): "Jsme rádi, že se nám podařilo napravit páteční debakl. Dnes to vypadalo na přetahovanou až do konce. Naštěstí jsme po většinu zápasu vedli, to se hraje lépe. Za stavu 1:1 jsme nečekali, že dáme v dalším střídání branku, ale z výkonu našich hráčů vyzařovalo, že nechtějí za žádnou cenu ještě končit. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit."

Michal Straka (Plzeň): "Utkání bylo vyrovnané. Dostali jsme na konci první třetiny gól a po celý zápas jsme se snažili toto manko otočit. Nakonec se to povedlo ve třetí třetině z přesilovky. Ale hned v dalším střídání jsme zápas ztratili. Splněný cíl nemáme, to budeme moci říci, až pokud postoupíme do semifinále. Dnešní prohra nás mrzí. Mohli jsme sérii ukončit. Ztratili jsme remízu v závěru. I když je těžko říci, jak by dopadlo případné prodloužení. Musíme si nyní odpočinout a připravit se na zápas doma."