Tehdy totiž začal prodej balíčků na trojici domácích zápasů, jež plzeňští viktoriáni svedou v hvězdné Lize mistrů.

Přednost měli držitelé permanentek, kteří mohou pro lístky chodit ještě v pondělí a úterý od 9 do 18 hodin. Ve středu pak přijde na řadu volný prodej.

Permanentkáři včera neváhali u stadionu strávit celý den. „Přišel jsem asi v sedm hodin a byl jsem čtvrtý na řadě," říkal Roman Vrabec, čerstvý majitel tří balíčků. „Vzal jsem ty nejlevnější za 3400 korun. Sobě, manželce a známému," dodal.

Nálada před Doosan Arenou by se meteorologickým přirovnáním dala označit jako vcelku klidná, občas s bouřkami. Několika lidem zkrátka nervy tu a tam ujely.

Například jeden z fandů se marně bránil, že přišel už ve čtyři ráno a postavil se do špatné fronty. Stál u expresní kasy, kde lze koupit maximálně jeden balíček, chtěl však k sousední pro blokovaná místa. Vulgaritami nešetřil, nicméně ochranka jej vykázala na konec řady.

Permanentkářům ve frontách neušlo nic, co se dělo před nimi. Na předbíhání či jakoukoliv nepravost nebo cokoliv, co ji připomínalo, hned hlasitě upozorňovali. „Jak uvidím, že někdo někomu něco předává, vyhodím ho," ujišťoval je muž ve výstražné vestě.

Viktoria se v Lize mistrů poměří s Manchesterem City, Bayernem Mnichov a ruským mistrem CSKA Moskva.

Nejlevnější balíček na tři domácí utkání vyjde člověka s permanentkou na 3400 až 6900 korun, a právě o ty nejlevnější byl včera největší zájem. Ve volném prodeji vyjde trojice vstupenek na 4200 až 8000 korun.