„Nabídka Plzeňského Prazdroje mě velmi potěšila a jsem ráda, že občanům můžeme poskytnout další službu, díky které budou mít informace o očkování velmi snadno dostupné. Na infolince jsou připraveni proškolení operátoři, kteří zodpoví obecné dotazy k očkování. Mezi časté otázky patří například – jaká je lhůta pro přeočkování druhou dávkou vakcíny, kde jsou očkovací centra a jaká jsou bezbariérová, jaké jsou kontraindikace pro očkování a podobně. Na tyto a mnoho dalších dotazů jsou operátoři od pondělí připraveni odpovídat,“ vysvětluje hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Telefonní linka bude fungovat od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin. Linku budou obsluhovat čtyři proškolení operátoři, kteří absolvovali stáž a školení ve Fakultní nemocnici Plzeň. Infolinka není určena pro rezervaci termínu očkování, ale slouží pro podávání informací týkající se očkování.

„Od začátku koronavirové krize se snažíme maximálně pomáhat a spolupracovat s Plzní i Plzeňským krajem. V loňském roce jsme poskytli zdravotníkům stany, v nichž byla budována odběrná místa pro testování na Covid-19, a spolu s tím i dezinfekci. Je pro nás přirozené pomoci i nyní, kdy začíná očkování, a zlepšit tak informovanost lidí v regionu,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje.