První den studentských slavností se odehraje v amfiteátru u řeky 24. dubna, stejné místo pak bude následující den sloužit jako druhá hudební scéna. Hlavní pódium bude umístěno do nedalekého parku. Na něm se 25. dubna objeví kapely jako Wohnout, Vypsaná fixa, Škwor, UDG či Sto zvířat. Organizátoři slibují celkem kolem třiceti jmen, další ohlásí brzy.

„Velký přírodní park v kombinaci s pevnými plochami a spojovacími cestami nabídne prostor nejen pro obří koncertní scénu, velkokapacitní stany, občerstvení a menší akustická či workshopová podia, ale také pro rozsáhlý doprovodný program," dodal Lippert.

Podle něj park umožní pracovat s větším množstvím doprovodných aktivit a dalších rozmanitých pódií než Lochotín, který je jeden velký svah. „Minulý sobotní festival Majáles Open Air navštívilo přes 20.000 lidí. Kapacita dalšího ročníku bude vzhledem k místu před pódii omezena, což ještě zvýší komfort pro nepódiové aktivity a zázemí návštěvníkům v rámci celého areálu," připomíná Lippert.

Před hlavním festivalem odstartuje majálesové dění více než měsíční program studentských dnů převážně na akademické půdě, nebude chybět samozřejmě ani tradiční majálesový průvod.