„Je to utkání utkání, kterým se můžeme vrátit do standardní polohy," prohlásil před zápasem trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Vlastně se opakoval scénář ze zápasu s Duklou. Plzeň měla ještě víc šancí než na Julisce, ale proměnila jen dvě. Zato Slovácko bylo stoprocentní – ze dvou šancí dalo dva góly.

V první obrovské šanci se po parádní přihrávce Limberského za obranu ocitl v obrovské šanci Kopic, sám před gólmanem Hečou ale pálil vedle. Další šanci nevyužil Holenda, který také sám před brankou nedosáhl na míč.

Ve 21. minutě se už Doosan Arena dočkala. Odražený míč napálil nádherně z pětadvaceti metrů z voleje k tyči Hořava a Plzeň vedla – 1:0.

Viktoria dostala soupeře pod obrovský tlak a přišly velké šance. Baránek však mířil hlavou vedle, Vaňkovu ostrou hlavičku a Kolářovu bombu do šibenice zázračně vyrazil Heča. Poslední velkou šanci domácích v prvním poločase měl Vaněk, ale trefil jen tyč.

Studenou sprchou pro domácí v horkého letním večeru byly poslední vteřiny nastaveného času první půle. Slovácko zahrávalo přímý kop, ve skrumáži před Kozáčikem se nejlépe orientoval střelec Libor Došek a protlačil míč ze dvou metrů do sítě -1:1.

V úvodu druhé půle fauloval hostující stoper Hofmann pronikající Koláře a byl vyloučen. Na branku Slovácka se valil jeden útok za druhým, jenže Heča v brance čaroval – chytl šance Vůcha i Koláře.

Pak zničehonic přišel další šok pro domácí – ojedinělý protiútok hostů zakončil ránou k tyči střídající Vaníček a Slovácko vedlo – 1:2.

Trenér Koubek poslal na hřiště Ďuriše a měl šťastnou ruku – Ďuriš po rohovém kopu zblízka vyrovnal 2:2.

Potřetí už ale Plzeň skvělého Heču, který vychytal Hořavu i Duriše, nepřekonala.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1). Branky: 21. Hořava, 75. Ďuriš - 45.+2 Došek, 73. Daníček. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Valenta, Heča (oba Slovácko). ČK: 53. Hofmann (Slovácko). Diváci: 10 126.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava (73. Ďuriš) - Kopic, D. Kolář, Kovařík (55. Vůch) - Holenda. Trenér: M. Koubek.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Hlúpik (57. Rada), Valenta (90.+1 Prajza), Havlík, Diviš (70. Daníček) - Došek. Trenér: Habanec.