Maccabi k postupu pomohl v 32. minutě vlastním gólem Brazilec Jorginho. O menší zápletku se sice v úvodu druhého poločasu postaral vyrovnáním Soares, ale šest minut na to domácí uklidnil kanonýr Zehavi proměněnou penaltou a postupový gól krátce nato vstřelil útočník Tal Ben Haim. V závěru výhru ještě potvrdili Igiebor a znovu Zehavi.

Trenér Plzně Miroslav Koubek očekával, že izraelský celek odvetu zvládne. "Jedná se o soupeře, který měl mezi nenasazenými týmy této fáze nejvyšší koeficient, izraelské kluby pravidelně v evropských pohárech postupují do skupinových fází a navíc už v prvním utkání měl i přes prohru výrazně navrch," řekl Koubek v sobotu po Superpoháru. I v odvetě Maccabi dominovalo a soupeře přestřílelo 22:11.

Plzeň se s izraelským soupeřem utká v evropských pohárech podruhé. Před třemi lety v základní skupině Evropské ligy zvítězila Viktoria nad Hapoelem Tel Aviv 2:1 a 4:0. "Vzpomínky to jsou příjemné, nicméně ty ještě žádný zápas nevyhrály.

My se netajíme tím, že skupinová fáze pohárů je pro nás jasným cílem a úspěch ve 3. předkole Ligy mistrů ho zaručuje. Připravíme se poctivě, ať se nám postaví kdokoliv. A budeme chtít postoupit," dodal záložník Daniel Kolář.

V dalších zápasech překvapivě skončil loňský účastník základní skupiny Ludogorec Razgrad, jenž vypadl s Milsami Orhei. Moldavský mistr po venkovním vítězství 1:0 vyhrál i dnešní odvetu 2:1.