Lidé jej budou moci sledovat na facebooku Plzeň.eu, Plzeň2015 a youtube, první půlhodinu bude přenášet také TV ZAK, z dalšího programu připraví regionální televize sestřih na neděli 20. prosince.

„Programem naladěným do předvánoční atmosféry chceme udělat radost všem Plzeňanům. Uvědomujeme si, že letošní advent je jiný, museli jsme oželet řadu akcí, které si v Plzni obvykle v tomto čase užíváme. Právě proto bych chtěl všechny pozvat k živému vysílání, ke společně strávenému nedělnímu odpoledni. Současně chceme tímto poděkovat zdravotníkům a pracovníkům v sociálních službách, dobrovolníkům i veřejnosti za zodpovědný přístup,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Vysílat se bude ze dvou scén z plzeňského areálu DEPO 2015. Plzeňané se mohou těšit na písně v podání známého plzeňského dětského sboru Andílci, vystoupení mužského vokálního kvintetu Hlasoplet, který mimo jiné představí i jedinečnou Plzeňskou koledu. V podání Báry Zemanové zazní nejen písně s vánoční tématikou a malý lidový soubor MLS vystoupí s tradičními koledami. Na přání zahraje rocková kapela Hibaj, v níž působí i několik lékařů.

Ilustrační foto.
Těžká doba pro cestovní kanceláře i agentury. Lidé zájezdy nekupují

„V rozhovorech nabídneme například povídání s koordinátorkou projektu Mosty Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM v Plzni Janou Pittnerovou, která je dobrou duší centra, a především Linky pomoci, na jejímž fungování se podílí město. Mluvit budeme o pomoci potřebným, o tom, jak linka funguje, kdo na ni může zavolat a podobně. Připraven máme rozhovor s vrchní sestrou infekční kliniky Fakultní nemocnice Plzeň Marcelou Prayerovou, jež se stala ve veřejném hlasování NEJ sestřičkou roku 2020 a sama tuto cenu vnímá jako poděkování všem zdravotním sestrám. Hostem ve studiu bude i Eva Žípková, vedoucí Domova se zvláštním režimem Čtyřlístek, který spadá pod Městský ústav sociálních služeb,“ přiblížila program vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně Jana Komišová.