Plzeň padla v Zubří a přišla o post lídra

Plzeň – Nešťastné utkání odehráli házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v sobotu v rámci 18. kola Tipgames extraligy v Zubří. I když Západočeši na půdě úřadujícího mistra naprostou většinu zápasu vedli, nakonec odjeli po porážce 20:21 bez bodu.

17.2.2013

Bez bodu. Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň prohráli v Zubří těsně 20:21 a přišli o první místo v tabulce extraligy.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Touto prohrou navíc přišli Plzeňané o vedoucí příčku v tabulce. Tu nechtěně museli přenechat Jičínu, který zvítězil na hřišti Lovosic 30:22.

Duel v Zubří začal přesně podle představ plzeňského celku. Po šesti minutách vedli hosté 4:1, v polovině prvního poločasu 9:4 a ve 21. minutě 12:7. Potom ovšem rozjetý Talent zastavilo nešťastné vyloučení, to vrátilo Zubří do zápasu a do přestávky Moravané snížili na 13:14.

Po změně stran střelecká potence obou týmů značně opadla. Ve 43. minutě bylo srovnáno (16:16) a o chvíli později měli domácí házenkáři Zubří poprvé od stavu 1:0 opět blíže výhře – 17:16.

Potom se vedení přelévalo z jedné strany na druhou a v 56. minutě platil stav 20:20. Plzeňský brankář Motlík dlouho držel vynikajícími zákroky šance svého týmu vysoko, ale na střelu Trifunoviče minutu před koncem už byl krátký.

Plzeň už v závěrečném tlaku neuspěla a po porážce 20:21 odjela ze Zubří s prázdnou.

HC Gumárny Zubří – Talent M.A.T. Plzeň 21:20 (13:14). Nejvíce branek Zubří: Mičkal 7/2, Trifunovič 5, Randýsek 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3:3/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 800.

Plzeň: Motlík, Misař – Holík, Linhart 4/1, Kust 1, Blecha 2, Strýc, Petrovský, Vinkelhöfer 3, Tonar 5, Pohlmann 1, Loskot, Horký 3, Šindelář 1.

Autor: Libor Šiman