Kritického dne vyjížděli 
do podniku policisté i záchranáři. Bylo krátce po jedné hodině ráno. V chodbičce hned u vchodu se jim naskytl pohled na bezvládně ležícího muže, kolem něhož stáli lidé a dávali mu první pomoc. Luboš K. (50) měl velice závažná poranění, zejména 
na hlavě, a jejich následkům po téměř třech měsících 
v nemocnici podlehl.

Smrtelná zranění mu podle obžaloby způsobil Marek Lenhart. „Do poškozeného strčil poté, co se vrátil do baru," uvedl státní zástupce Pavel Hajný.

V baru tehdy bylo několik lidí a všichni popíjeli. Do podniku přišel i Luboš K., který se však podle výpovědí přítomných choval neurvale a byl nepříjemný na servírku. „Tehdy jsem ho viděla podruhé. Byl tam ještě dva dny předtím, ale odešel bez placení, takže teď jsem po něm chtěla, aby mi zaplatil tři piva z minule. On byl hodně opilý a začal být velice nepříjemný a arogantní. Obžalovaný se mě zastal a řekl mu, ať zaplatí a odejde," popsala servírka.

Protože se však Luboš K. 
k odchodu neměl, zamířila do kanceláře za provozním, který muže po chvíli slušně vyprovodil ven.

„O tom incidentu jsme si poté se servírkou povídali a najednou jsme slyšeli ránu. Bylo to, jako když něco praskne," vzpomínal v jednací síni provozní podniku.

Luboš K. se totiž do baru po několika minutách vrátil. Jeho příchod natočila bezpečnostní kamera. Vzápětí však zabrala i jeho prudký pád na záda. Kdo do muže strčil, není na kameře vidět.

Podle obžaloby to ale byl právě Lenhart, který k poškozenému také jako první přiběhl.

Lenhart však k věci odmítl vypovídat již na policii a stejné stanovisko zaujal i v pondělí před soudem. Údajné strčení neviděl ani žádný ze svědků, kteří v pondělí před soudem vypovídali.

Otázkou tak zůstává, jak si soudci s nastalou důkazní situací poradí. Jednání pokračuje dnes.