Hokejisté Škody Plzeň podlehli ve strhujícím zápase 22. kola extraligy pražské Spartě 2:4, přesto v oslabené sestavě odvedli skvělý výkon a bez řady opor ambicióznímu soupeři dlouho vzdorovali. Nakonec však Indiáni poprvé po čtyřech zápasech vyšli naprázdno.

„Viděli jsme nadprůměrné extraligové utkání," shodli se po boji trenéři obou celků.

Škodovce ve čtvrtém domácím utkání v řadě chyběli kromě Hollwega, Hossy a Kadlece nově i Kratěna (zranění) s Moravčíkem (nemoc) a do souboje se Spartou tak vyrukovala s debutanty Holým, Beranem a Suchým. Na hře plzeňského týmu to však znát nebylo.

Přes šest tisíc diváků vidělo od začátku hokejovou bitvu v tempu s patřičným řízem i šancemi před oběma svatyněmi. Ačkoliv zápas se rozhodl až ve třetí třetině, kterou Plzeň prohrála 2:3, zlomové momenty přišly už v prostřední části. Škodováci měli převahu, soupeře zasypali 17 střelami, ale nic z toho. Kubalík s Bližňákem své obrovské šance promarnili a naopak hosté udeřili.

Plzeň v čase 35:32 ztratila puk na útočné modré, Kumstát vyrazil do brejku, na Machovského zkusil kličku a i když gólman udržel puk před sebou, tak bránící Jeřábek ho v pádu zavezl za čáru – 0:1.

„Ve druhé třetině jsme měli více ze hry, tlak i šance, jenže jsme sami inkasovali. Pořád jsme ale věřili, že nějaký bod urveme," říkal plzeňský trenér Michal Straka.

A také Lev, který před vedoucím gólem hostů přišel o puk, dvěma trefami v přesilovkách naději na nějaký zisk přiživil. Nejprve dravý centr srovnal na 1:1 a poté, co Sparta rovněž v početní výhodě šla znovu do vedení, tak vyrovnal i podruhé.

„Byl bych raději, kdyby ty góly přišly ve vyhraném utkání," smutnil po zápase Lev. „Chtěl jsem napravit svou chybu, dal jsem dva góly, ale na body jsme nedosáhli."

Na 2:2 skóroval bombou z levého kruhu a do konce chybělo necelých devět minut. Jenže Plzeňští za nadějného stavu znovu chybovali a zápas ztratili. Po buly před Machovským se vlevo uvolnil Netík a střílel do odkryté brány a za dvě minuty Hamilton po brejku potvrdil výhru Sparty.

Plzeň ještě odvolala gólmana, bojovala do posledních sekund, ale vše marně. „V závěru to bylo i o zkušenosti," připustil obránce Jeřábek. „Konečně přišli zase lidi, což nás nakoplo a o to víc nás ta porážka mrzí," říkal včera kapitán plzeňského týmu.

Po smršti šesti zápasů během dvanácti dnů extraliga zvolní. Další kolo se hraje až v pátek.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:4

Třetiny: 0:0, 0:1, 2:3. Branky a nahrávky: 48. Lev (Kracík), 52. Lev (Jeřábek, Kracík) - 36. Kumstát (Eminger), 50. Čajkovský (J. Hlinka, J. Mikuš), 54. Netík (Polášek), 56. Hamilton (Cingel). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 6120.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Chalupa, Holý, Pulpán, Kubka, D. Sklenička - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Poletín, Bližňák, Johnson - J. Sýkora, Preisinger, F. Suchý - Schleiss, Lev, M. Beran. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Sparta Praha: Lukáš - Čajkovský, Barinka, Eminger, Polášek, Hrbas, J. Mikuš - Netík, Klimek, Buchtele - Sabolič, J. Hlinka, Kumstát - Hamilton, Cingel, A. Kudrna - M. Procházka, Pech, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.