Poškozené auto, dvě vyvrácené dopravní značky a zničený ocelový sloup. Takový je výsledek jízdy opilého seniora, který svým nočním řáděním způsobil škody za více než 200 tisíc korun.

Ke zběsilé jízdě, která začala na Slovanech a skončila ve zdi obchodního centra Olympia v Černicích, došlo ve čtvrtek 21. dubna těsně před půlnocí. "Starý pán usedl za volant svého vozu a během jízdy po vozovce ulic Vstupní a Písecká narazil do dvou dopravních značek, jednoho vozidla, ocelového sloupu a nakonec se zastavil o budovu obchodního centra," sdělila ke kurióznímu případu policejní mluvčí Hana Šteflová.

Jízdu plnou kolizí započal řidič Mercedesu ve Vstupní ulici, kde naboural do zaparkovaného auta značky Audi. Místo toho, aby nehodu 80letý muž začal řešit, pokračoval směrem na nedaleký kruhový objezd. "V prostoru odbočky k rychlému občerstvení nezvládl řízení vozu a vyjel mimo komunikaci, kde se střetl s dopravní značkou. V jízdě pokračoval k dalšímu kruhovému objezdu. Jízdu kruhovou křižovatkou bohužel nezvládl, i zde vyjel z vozovky a střetl se s další dopravní značkou," popsala jízdu opilého muže Štefflová.

Tím ale řádění seniora neskončilo. Další kolizi způsobil hned na další křižovatce, kde narazil do ocelového sloupku, jenž brání ve vjezdu na plochu před obchodním domem. Poničený Mercedes se zastavil až o zeď samotné budovy, do níž řidič narazil. Následně za volantem usnul. "Během nehody naštěstí nikdo neutrpěl zranění, škoda byla předběžně odhadnuta na 225 tisíc korun. Orientační dechová zkouška ke zjištění, zda senior usedl za volant vozu pod vlivem alkoholu, přinesla pozitivní výsledek. Muž nadýchal 1,14 promile," dodala Štefflová.

Zbytek noci strávil neukázněný řidič na záchytce.