Co říkáte odůvodnění vašeho odvolání? Prý jste udělal chyby při výběrovém řízení na nákup sanitních vozů. K chybám mělo dojít i při převzetí vozů.
Sanitní vozidla přebíral vedoucí autoprovozu. Na žádné reklamace nebo chyby mě neupozornil. Z mého pohledu jsou vozidla v pořádku, z mého pohledu hospodáře byla cena veřejné zakázky dodržena.

Hejtman uvedl, že vozy neodpovídají současné legislativě a nejsou bezpečné.
Zakázka měla být dokončena už v roce 2013, ale bohužel byla dokončena až v roce 2014. Došlo ke změnám v úpravách, ale celková cena byla zachována a vozidla jsou bezpečná. Nemůžu zodpovídat za každý šroubek nebo pneumatiku. Důvěřuji vedoucímu autoprovozu, který to má v náplni práce.

Vozy jsou v provozu?
Jsou v provozu, přebírali jsme je loni v červnu. Později se tam doplňovaly úchyty na tablety a tiskárny, protože od listopadu příštího roku bude fungovat elektronický přenos dat, takže do provozu byly dány na začátku října.

Věděl jste o tom, že se chystá vaše odvolání? Nebo vás to překvapilo?
Soustředím se hlavně na práci, jsem velmi zklamán, protože řada věcí se nepodaří dotáhnout do zdárného konce, ale chtěl bych Krajskému úřadu poděkovat za podporu. Podařilo se za pět let dobře záchrannou službu vybavit, přístroji, sanitními vozidly a máme stabilizovaný počet lékařů.

Zůstanete na záchrance jako řadový záchranář?
Je to teď pro mě velice nepříznivá situace, mám tu řadu přátel, velice mě ta práce baví, ale na druhou stranu je to prostředí pro mě nepříznivé. Budu se o tom rozhodovat.

Zaznělo i to, že jste nekomunikoval se svými náměstky, že jste si všechno dělal sám.
Věci, které nejsou schopni řešit, za ně řeší ředitel. Samozřejmě, že ta komunikace nebyla optimální, ale problémy jsme řešili a neodkládali.

Čtěte také: Záchranka je znovu bez šéfa, kraj odvolal Romana Svitáka